Aralık’ta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 3 önemli gelişme

Aralık’ta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 3 önemli gelişme

Paylaş
Aralık’ta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 3 önemli gelişme

2019 yılının tamamlanmasına üç hafta kaldı. Yılın son ayında nasıl bir yol izleyeceği merak edilen Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek birkaç önemli gelişme var.

Bakkt’tan iki yeni ürün: Opsiyonlar ve nakit uzlaşılı sözleşmeler

New York Borsası’nın ana şirketi ICE’in Bakkt platformu, birkaç gün içinde hem Bitcoin opsiyon sözleşmelerini hem de nakit uzlaşılı vadelileri piyasaya sürecek. Bu her iki yeni ürün, 9 Aralık’ta işleme açılacak. Piyasa kurumsal ilginin bir göstergesi olarak kullanıma girecek olan sofistike yatırım ürünlerinin performansını izliyor olabilir. Yeni ürünlerin özellikle ilk performansları piyasayı etkileyebilir.

Noel ve Yılbaşı

Bitcoin ve ABD’deki tatil günleri arasında bir fiyat ilişkisi bulunduğu bir süredir dillendirilen bir teori. SFOX, yeni raporunda en büyük kripto paranın bu sene Amerikan Bağısızlık Günü, İşçi Bayramı ve Şükran Günleri tatilleri sırasında sırasıyla yüzde 14, 5 ve 21 arttığına dikkat çekerek benzer bir etkinin Noel ile Yılbaşı’nda görülebileceğini ileri sürüyor.

Tatillerin kripto para fiyatlarının yükselişinde herhangi bir rol oynadığını kesin olarak söylemenin imkansız olduğunu belirten SFOX, yine de korelasyonun son birkaç tatilde gözlemlenen kripto para performanslarıyla tutarlı olduğunu kaydediyor.

Şirket, Bitcoin’in fiyatının genellikle tatillerden önce yükselişe geçtiğini savunuyor.

CME vadelilerinin son işlem günü

CME’deki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin son işlem gününün Bitcoin’de volatilite yarattığı artık neredeyse kesin olarak kabul ediliyor. Aralık ayı sözleşmeleri son kez 27 Aralık’ta işlem görecek. Bu tarihin öncesinde ve sonrasında Bitcoin fiyatının daha değişken olması bekleniyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap