Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lendi!

Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lendi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lendi!

Aptos‘un Twitter hesabı hack’lendi ve airdrop reklamı yapıldı.

Son devirlerde kripto para bölümünde göze çarpan projelerden biri olan Aptos’un Twitter hesabı hack’lendi. Bununla birlikte proje yöneticileri tarafından açıklama geldi.

Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lenerek Airdrop Reklamı Yapıldı

Aptos Foundation’ın bir Twitter hesabı, uydurma bir airdrop’u teşvik etmek gayesiyle akına uğramış üzere göründü ve Twitter hesabından açıklama geldi.

Hacker’lar, Aptos Vakfı’na ilişkin olan bu Twitter hesabını kullanarak insanları uydurma bir airdrop’a katılmaya teşvik eden uydurma bir web sitesine yönlendirmiş üzere görünmektedir. Aptos CEO’su Mo Shaikh’in Twitter hesabı da muhtemelen dolandırıcılık teşebbüsünün bir kesimi olarak akına uğramış olabileceği fikri toplulukta yayıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lendi! 1

Aptos Labs, süratli bir biçimde Twitter üzerinden bir ihtar yayınlayarak insanları, ikna edici lakin geçersiz bir web sitesine yönlendiren temaslarla etkileşime geçmemeleri konusunda ihtarda bulundu.

Uyarıda, “Aptos Foundation’dan Aptos_Network hesabının güvenlik ihlali yaşandığına dair resmi bir bildirim aldık” sözü yer aldı. Ayrıyeten, “APT airdropuyla ilgili son tweet düzmece. Lütfen o tweet yahut verilen ilişkiyle süreç yapmayın” formunda devam eden bir ihtar bulundu ve topluluk bahse dair bilgilendirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap