Anonim bir grup, Bitcoin ile 75 milyon dolar bağışlayacak

Anonim bir grup, Bitcoin ile 75 milyon dolar bağışlayacak

Paylaş
Anonim bir grup, Bitcoin ile 75 milyon dolar bağışlayacak

Bir grup anonim kişi tarafından oluşturulan Unknown Fund, doğrudan veya dolaylı olarak gizliliği artırmak için çalışan girişimlere 75 milyon dolarlık Bitcoin bağışı ve yatırımı yapmayı planlıyor.

Unknown Fund tarafından dün yapılan açıklamada, kişisel veri koruma, çevrimiçi anonimlik araçları, kripto para ve Blockchain gibi dört niş alanda çalışan girişimlerin tercih edileceği belirtildi.

Gruptan bir üye, konuyla ilgili olarak “Büyük şirketler, insanların kişisel hayatları hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak ve daha sonra bunları zenginleşmek için kullanmayı amaçlıyorlar. Ve şimdiye kadar sıradan insanları daha da fakirleştirerek harika bir iş çıkardılar. Değişim için savaşmaya ve insanları korumaya hazırız.” dedi.

Açıklamaya göre, fonun organizatörleri farklı ülkelerden ve anonim olarak kullanılan bir internet sitesi olan 4chan’de tanıştılar.

Fonun internet sitesinde Edward Snowden’dan “Burada veriler değil, insanlar sömürülüyor” şeklinde bir alıntıya yer veriliyor. Ayrıca yatırım yatırım ya da bağış almak için başvurulabilecek bir e-posta adresi bulunuyor.

Kripto para projelerine anonim olarak Bitcoin bağışı son dönemde yükselen bir eğilim. Gizlilik odaklı kripto para projesi Grin, bu yolla kimliği belirsiz bir kişiden bugüne kadar 100 BTC bağış elde etti. Söz konusu bağışçı, Grin’in cüzdanına gönderdiği BTC’yi 2010’da oluşturulmuş bir adresten iletti. Bu, bağışçının Bitcoin’le ilk günlerinden beri ilişkili bir kişi olabileceğini düşündürüyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap