Anlaşmayı İptal Eden Ripple Ortağına Dava Açıldı

Anlaşmayı İptal Eden Ripple Ortağına Dava Açıldı

Paylaş
Anlaşmayı İptal Eden Ripple Ortağına Dava Açıldı

Ripple‘ın Japonya’daki en önemli ortaklarından birisi olan SoftBank, 9,6 milyar dolarlık bir anlaşmayı Koronavirüs yüzünden iptal edince dava edilmekten kaçamadı. MoneyTap ve PayPal-LINE ortaklığındaki Ripple destekçisi SoftBank’ı dava eden kurum ise WeWork oldu.

Ripple Ortağı Anlaşmadan Çekildi

WeWork ve SoftBank Group geçtiğimiz Ekim ayında 3 milyar dolarlık bir ortaklığa imza atmıştı. Aslında bu ortaklığın daha sonra 9,6 milyar dolarlık daha büyük bir anlaşmanın parçası olduğu ortaya çıktı. Anlaşmada bu parayı ödeyecek olan kısım ise SoftBank Group olarak biliniyor.

Dev bankacılık grubu Koronavirüs’ün etkilerinden dolayı ciddi gelir kaybı yaşadığını belirtti ve anlaşmadan çekilmek istediğini beyan etti. Kovid-19 salgını  ortasında anlaşmayı bir anda iptal eden SoftBank, hukuki yaptırımdan ise kaçamadı. Aslında firma sadece Koronavirüs’ü değil, WeWork’ün ABD içerisinde geçirdiği soruşturmayı da gerekçe olarak göstererek bunun iki şirketin arasındaki ortaklığı olumsuz etkilediğini ve anlaşmadan çekilme gerekçesi oluşturduğunu belirtti.

Ripple’ın en büyük ortaklarından birisi olan SoftBank’ın bu davadan nasıl etkileneceği ise merak konusu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap