Anlaşma Tamam: “Akon Şehri” Geliyor

Anlaşma Tamam: “Akon Şehri” Geliyor

Paylaş
Anlaşma Tamam: “Akon Şehri” Geliyor

Ünlü şarkıcı Akon, sosyal medya hesabından bir gönderi paylaştı ve AKoin projesinin hayata geçmeye hazır olduğunu açıkladı.

The Independent tarafından yapılan habere göre Akon, Senegalli yetkililerle kendi ismini taşıyan bir şehir kurmak için anlaşmayı başardı.

Şehir Kuracak

Akon bundan iki yıl önce düzenlenen Afrika’nın Markalaşması: Blockchain, Girişimcilik ve Geleceği Güçlendirmek adlı etkinlikte önemli bir duyuru yapmıştı. Smack That gibi şarkılarla tanınan Akon bu etkinlikte kendi şehrini kurmak istediğini açıkladı.

The Independent tarafından yapılan habere göre Akon, Senegalli yetkililerle yaptığı uzun süreli görüşmelerin ardından olumlu yanıt aldı. Senegal Devlet Başkanı Macky Sall, Akon’a “yeni uluslararası havalimanına beş dakikalık mesafede” bulunan 8 bin dönümlük bir arazi tahsis etti. Akon burada kendi şehrini kuracak.

Akon’un bu projesi kripto para takipçilerinin de epey ilgisini çekiyor. Çünkü bu şehrin ekonomisi tamamen yine Akon’un adını taşıyacak olan Akoin adlı kripto paraya dayanacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap