‘Analizini Yaptı’ Yatırım Devi Bu Altcoin İçin 6X Bekliyor!

‘Analizini Yaptı’ Yatırım Devi Bu Altcoin İçin 6X Bekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Analizini Yaptı’ Yatırım Devi Bu Altcoin İçin 6X Bekliyor!

Küresel bir yatırım yöneticisi olan VanEck, başkan altcoin Ethereum’un fiyatının 2030 yılına kadar 11.800 dolara ulaşacağını kestirim ediyor. Dahası, ABD Hazine tahvillerine rakip olacağını öngörüyor. VanEck’in değerleme tahlilinde süreç fiyatları, madenciden çıkarılabilir kıymet (MEV) ve Ethereum’un kilit dallardaki pazar hissesi üzere çeşitli faktörler dikkate alınıyor.

VanEck, önder altcoin için rekor artış kestirim ediyor!

Küresel yatırım yöneticisi VanEck, Ethereum (ETH) fiyatının 2030 yılına kadar 11.800 dolara yükseleceğini öngörüyor. Ayrıyeten, kripto para ünitesini ABD Hazine tahvillerine karşı güçlü bir rakip olarak konumlandırıyor. VanEck, bu iddialarını destekleyen tahlillerin yer aldığı bir rapor yayınladı. VanEck’in dijital varlıklar lideri Matthew Sigel ve araştırma kıdemli yatırım analisti Patrick Bush’un kaleme aldığı rapor, Ethereum’un potansiyelinin derinlemesine bir tahlilini sunuyor. Ayrıyeten, firmanın kullandığı değerleme metodolojisini özetliyor.

Ethereum’un gelir projeksiyonu ve nakit akışları

VanEck’in projeksiyonlarına nazaran, Ethereum’un akıllı mukavele protokolleri ortasında %70 pazar hissesini koruduğu varsayıldığında, Ethereum ağı tarafından elde edilen yıllık ortalama gelirin 2030 yılına kadar 2,6 milyar dolardan 51 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Gelirdeki bu artış, doğrulayıcı fiyatları ve global vergi oranları hesaba katıldıktan sonra Ethereum’a varsayımı 42,90 milyar dolar nakit akışıyla sonuçlanacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Analizini Yaptı’ Yatırım Devi Bu Altcoin İçin 6X Bekliyor! 1

Lider altcoin için maksat fiyat ve iskonto

Bu kapsamlı tahlilin bir sonucu olarak VanEck, 2030 yılına kadar Ethereum token başına 11.848 dolarlık bir baz fiyat gayesi belirledi. Bununla birlikte, paranın vakit pahasını hesaba katmak için, gaye fiyat, Ethereum’un son beta sürümünden elde edilen %12’lik sermaye maliyeti dikkate alınarak 5.300 dolarlık mevcut fiyata indirgendi.

Ethereum’un ölçeklenebilirlik yükseltmeleri ve maliyet düşüşleri

VanEck’in raporu, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artırmak için değerli yükseltmelerden geçtiği bir vakitte geldi. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, ekseriyetle “proto-danksharding” olarak isimlendirilen bu tıp bir yükseltme olan EIP-4844, ölçeklenebilirlik telaşlarını gidermeyi amaçlıyor ve Deneb-Cancun yükseltmesi sırasında 3. çeyreğin ikinci yarısında yahut 2023’te 4. çeyreğin birinci çeyreğinde uygulanması planlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Analizini Yaptı’ Yatırım Devi Bu Altcoin İçin 6X Bekliyor! 2

Uzmanlar, EIP-4844’ün kullanıma girmesinin, Ethereum Katman-2 tahlillerinin kullanımıyla bağlantılı maliyetleri kıymetli ölçüde azaltmasını bekliyor. Bu maliyet düşüşlerinin, mevcut fiyatlardan 100 kata kadar daha düşük düzeylere ulaşması mümkün. Bu durumda, azalan fiyatlar nedeniyle yakılan Ethereum ölçüsünün süreksiz olarak azalması muhtemel. Lakin, Ethereum’un ekonomik faaliyetindeki genel büyümenin orta vadede artan paha birikimini sağlayacağını varsayım ediyor.

VanEck’in kapsamlı raporu ve değerleme metodolojisi, Ethereum’un çıkarlı bir yatırım potansiyeline ait pahalı bilgiler sağlıyor. Ayrıyeten, bir bedel deposu olması vasfını ortaya koyuyor. Projeksiyonlar, Ethereum’un gelirinde ve pazar hissesinde değerli bir artışa işaret ediyor. Yatırımcılar ve meraklılar muhtemelen önümüzdeki yıllarda kripto para ünitesinin ilerlemesini yakından izleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap