Analistler XRP İçin Daha Fazla Kayıp Öngörüyor – Düşüş Trendi Ne Zaman Sona Erecek?

Analistler XRP İçin Daha Fazla Kayıp Öngörüyor – Düşüş Trendi Ne Zaman Sona Erecek?

Paylaş
Analistler XRP İçin Daha Fazla Kayıp Öngörüyor – Düşüş Trendi Ne Zaman Sona Erecek?

Kriptokoin – XRP, 2019 boyunca en kötü performans gösteren ana kripto para birimlerinden biri oldu. Çünkü Bitcoin ve diğer tüm ana altcoinlerin aksine, yılın ilk yarısı boyunca herhangi bir yukarı doğru ivme gerçekleştirememiş durumda.

Bu düşüş kısa sürede herhangi bir zamanda vazgeçme belirtisi de göstermedi ve analistler şimdi uzun vadeli bir direnç seviyesinin altında kalmaya devam ettiği için kısa vadede kripto para biriminin ciddi miktarda kayıplar görecek şekilde konumlandırılabileceğine dikkat çekiyorlar.

Analistler Daha Aşağı Seviyelere Odaklandıkları İçin XRP’de Boğa İvmesi Yakalanamadı

Yazının yazıldığı sırada XRP, 0.23 $’lık şu anki fiyatı üzerinden % 1’lik bir artışla işlem görüyor ve bu seviye, geçtiğimiz hafta başında belirlenen 0.21 $’ lık düşük seviyelerden kayda değer bir tırmanışa işaret ediyor.

XRP, Kasım ayının sonunda Bitcoin’in 6,500 dolara düşmesiyle eşzamanlı olarak 0,20 dolara doğru bir değer azalışı yaşadığından o zamanki kabaca 0,21 ile 0,23 dolar arasında değişen bir süre boyunca 0,20 dolar civarında bir fiyatta tutuldu.

Bitcoin gibi, XRP de bu düşüşün ardından bu düşüşler arasında bir mesafe bırakmasına izin veren önemli miktarda alım baskısı aldı.

Daha büyük bir zaman dilimi içinde, XRP’nin şu anda aylık bazda 0,30 $’ın altındaki en yüksek seviyelerden önemli ölçüde aşağıda işlem gördüğü için satıcıların kontrolünde olduğu açıkça görülüyor.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Jonny Moe’nun yakın zamanda XRP’nin anlamlı bir uzun vadeli destek bulmadan önce % 70 oranında geri çekilebileceğini gösteren bir grafiğe işaret etmesi nedeniyle bu düşüş kısa bir süre sonra sona ermeyebilir.

Diğer analistler de XRP’nin yakın vadede önemli ölçüde olumsuz yönde bir düşüş görmesinin olası olduğunu belirttiğinden, Moe tarafından sunulan düşüş eğilimi endişe verici olmayabilir.

Twitter’daki bir başka popüler kripto para birimi analisti olan Teddy, son zamanlarda attığı bir tweette, XRP’nin fiyatının hala inanılmaz derecede zayıf olduğunu ve 700 günden daha önce belirlenmiş bir direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını açıkladı.

Bitcoin ve toplu kripto piyasaları, yakın vadede büyük miktarda yukarı yönlü ivme kazanmadıkça, XRP yatırımcılarının aşırı zayıflık görmeye devam etmesi olası.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap