Analistler Umutlu: Bitcoin Fiyatı 9 Bin 500 Dolara Çıkar mı?

Analistler Umutlu: Bitcoin Fiyatı 9 Bin 500 Dolara Çıkar mı?

Paylaş
Analistler Umutlu: Bitcoin Fiyatı 9 Bin 500 Dolara Çıkar mı?

Bitcoin fiyatı bugün sabah saatlerinden beri neredeyse aralıksız bir şekilde yükseliyor. Coinmarketcap verilerine göre BTC an itibarıyla 7 bin 600 dolar seviyesini aşmaya epey yaklaşmış durumda.

Bazı kripto para yorumcuları Bitcoin fiyatının önümüzdeki günlerde daha fazla değer kazanabileceğini ve 8 bin doların üstüne çıkabileceğini düşünüyorlar.

Fiyat Yükselebilir

Bitcoin fiyatı en son Kasım 2019’da 8 bin dolar seviyesine gelmiş, ardından düşmeye başlamıştı. O zamandan beri 7 bin-8 bin dolar aralığında ilerleyen Bitcoin fiyatının zaman zaman 6 bin dolar seviyesine düştüğü de olmuştu.

Sektörün bazı tanındık isimleri ise Bitcoin’in son zamanlarda iyi bir grafik çizdiğini ve fiyatın kısa süre içerisinde yükselişe geçebileceğini düşünüyorlar. Selcoin’e göre Bitcoin eğer 7 bin 800 dolar seviyesindeki direniş noktasını aşmayı başarabilirse hızla değer kazanmaya başlayabilir.

Bir başka tanıdık isim olan Rookie de Bitcoin fiyatının yükselebileceğine inanıyor ve hedef olarak 8 bin dolar seviyesinin üstünü gösteriyor.

Daha farklı yorumculara baktığımızda Bitcoin ile ilgili yapılmış daha iyimser tahminler olduğunu da görebiliyoruz. @IamCryptoWolf’a göre Bitcoin eğer önündeki 8 bin 90 dolar engelini aşmayı başarırsa 9 bin 550 dolara kadar yükselebilir.

Crypto Michael da tıpkı Selcoin gibi Bitcoin’in önündeki en büyük engelin 7 bin 800 dolar seviyesinden geçtiğini düşünüyor. Onun görüşlerine göre BTC’nin bu engeli aşması halinde fiyatın 9 bin 400 dolara kadar çıktığını görebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap