Analistler: Rus-Ukrayna Tansiyonu Bitcoin’i Bu Tabanlara Götürüyor!

Analistler: Rus-Ukrayna Tansiyonu Bitcoin’i Bu Tabanlara Götürüyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Rus-Ukrayna Tansiyonu Bitcoin’i Bu Tabanlara Götürüyor!

Ukrayna-Rusya gerilimi tırmanırken, altın yükseliyor ve Bitcoin düşüyor. Bitcoin, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğin kötüleşmeye devam ettiği bir zamanda, ezeli rakibi altının artmasıyla düşmeye devam etti. Analistler, teknik tabloların en iyi kripto için iyi görünmediğini ve gerilemenin ardından 30.000 doların bir kez daha gündemde olduğunu söylüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Rus-Ukrayna Tansiyonu Bitcoin’i Bu Tabanlara Götürüyor! 1

Bitcoin için 30 binler mümkün mü?

Altın aylardır en iyi seyrine devam ederken, iki Doğu Avrupa ülkesi arasındaki artan gerilimler arasında BTC düşmeye devam etti. Yazım zamanında, BTC 37.675 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte 6.500 dolar veya değerinin yüzde 15’ini kaybettiğini gösteriyor. Kripto altı gün boyunca değer kaybediyor ve bugün 36.500 doların altına düşüyor. Düşüş, Rusya ve Ukrayna’nın önümüzdeki haftalarda birçok korkunun hızla tırmanabileceği bir tartışmaya kilitlendiği bir zamanda geliyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin en son yaptığı hamlede, iki Ukraynalı ayrılıkçı grubu tanıdığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Rus-Ukrayna Tansiyonu Bitcoin’i Bu Tabanlara Götürüyor! 2

Uzmanlar, Doğu Avrupa’daki gerilimleri Bitcoin’in performansıyla ilişkilendirerek, bunun BTC’nin çatışma zamanlarında güvenli bir liman olduğu argümanını baltaladığını iddia ediyor. Cardano, Shiba Inu, Polygon ve Litecoin’in tümü en az yüzde 20 kaybederken, Ether geçen hafta yüzde 17 düştü. Düşüşle karşı karşıya kalan sadece BTC değil. Bitcoin güvenli liman savaşında altına yenilmiş görünüyor. Gelişmeler hakkında yorum yapan 22V Research’ten John Roque Pazartesi günü bir notta şunları söyledi:

Dünyanın en son girdabında (ABD/Rusya/Ukrayna) her sorunun cevabı olduğu iddia edilen varlık, sessizce zayıfladı ve özellikle ezeli düşmanı altının performansının altında kalıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Rus-Ukrayna Tansiyonu Bitcoin’i Bu Tabanlara Götürüyor! 3

Daha fazla trader altın için hamle yaptığından Bitcoin’in 30.000 dolara gittiğine inanılıyor. BTC‘nin bu seviyeye en son geçen yıl Temmuz ayında ulaştığı ve o zamandan beri Kasım ayında 69.000 doların hemen altında yeni bir zirveye ulaştığı göz önüne alındığında, bu cesur bir tahmin. Bitcoin yanlısı liderler bile, BTC için buradan yokuş aşağı olabileceği konusunda hemfikir. Kurumsal dijital varlık hizmetleri sağlayıcısı Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev, BTC’nin 30.000 dolara ulaştığını gördüğünü söyledi. Fortune’a konuşan Trenchev, şunları söyledi:

Bitcoin’in artan Ukrayna gerilimleri arasında 40.000 doları tutamaması, 30.000 doların tekrar oyunda olduğu anlamına geliyor. Jeopolitik, şimdilik hem geleneksel hem de kripto pazarlarının birincil etkileyici gücü olarak enflasyonun yerini aldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap