Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır

Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır

Bitcoin ve altcoin piyasası, artan kurumsal ilgiden takviye aldıktan sonra son vakitlerde konsolide oldu. Bitcoin’in 30.000 dolar düzeyinin üzerine rahatça yerleşmesiyle birlikte, dikkatler altcoinlerde yer alıyor. Bilhassa bunların sermaye girişini çekme ve Bitcoin’in hakimiyetine meydan okuma potansiyeline kaymış durumda. Detaylara bakalım

Altcoin dönemi mu geliyor?

Bazı kripto para analistleri teknik göstergelerin yakın bir altcoin çıkışına işaret ettiğini öne sürüyor. Örneğin, 9 Temmuz’da, el_crypto_prof olarak da bilinen kripto analisti Moustache, altcoinlerin şu anda değerli bir “çıkış yapma potansiyeline” sahip olduğunu tweetledi. Analist, mevcut piyasa durumunun bir evvelki döngüye benzediğine dikkat çekti. Tahlile nazaran, mevcut altcoin piyasa bedeli 2021 boğa koşusu sırasında çapa misyonu gören pahaları yine test etti. Analist “Bana sorarsanız, altcoinlerin mutlak bir “çıkış yapma potansiyeli” var. Son döngü ile benzerlikler etkileyici, değil mi?” yorumunu yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır 1

Benzer formda, CryptoFaibik isimli bir öbür analist de, tarihi Bitcoin hakimiyetine dayanarak bir altcoin rallisinin gelmekte olduğunu öne sürdü. Bu durumda tahlil, hakimiyetin muhtemelen küçüldüğünü ve yatırımcıların altcoinlere para yatırdığını gösterdiğini öne sürdü.

Hangi altcoin kümesi toplanır?

Bu noktada birinci olarak altcoin Dogecoin yer alıyor. Meme coin, genel piyasa eğilimlerine paralel olarak sakin bir değerleme karşısında esneklik göstererek istikrarlı bir konumunu korudu. Fakat son haftalarda Dogecoin (DOGE) için kayda kıymet bir olay kelam konusu oldu. Kısa bir dalgalanma yaşayarak dört hafta içinde birinci sefer 0,07 dolar kilometre taşını aştı. Bu dalgalanma, 2023’te şahit olunan dijital varlığın en büyük kısaltmasının çabucak akabinde geldi. Bu olumlu gelişmeye karşın, DOGE’yi çevreleyen tartışmalar ve genel ilgi nispeten düşük kaldı. Bir kripto ve blockchain tahlil platformu olan Santiment, bunu 4 Temmuz’da bildirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır 2

Dogecoin’in 2021’de değerli rallilere yol açan artan ilgiyi topladığı geçmiş örnekler göz önüne alındığında, yatırımcılar altcoin dönemi durumunda DOGE’yi yeni tepelere taşımak için gelişmiş ağ gelişimi üzere faktörlerden yararlanmayı umuyor. Yazıyı yazarken DOGE 0,065 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran haftalık bazda %2’nin üzerinde kayıp manasına geliyor.

Litecoin (LTC) alınır mı?

Geçtiğimiz haftalarda Litecoin (LTC) fiyat hareketinde bir dizi dalgalanma yaşadı. Ayrıyeten iniş çıkışların bir karışımını oluşturdu. Bilhassa, varlık halving olayı beklentisiyle dikkatleri üzerine topladı. Buna nazaran LTC gözünü 100 dolarlık kıymetli direnç bölgesine dikti. Aktiflik yaklaştıkça, Litecoin’in zincir içi ölçümlerinde değerli değişiklikler oldu. Buna nazaran bu durum yaklaşan bir ralli muhtemelliğine işaret ediyor. Temmuz ayı başlarında Santiment tarafından bildirildiği üzere, Litecoin için milyoner adreslerinin sayısındaki istikrarlı artış dikkat cazibeli bir gelişme. Bu, halving olayını çevreleyen artan beklentiye katkıda bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır 3

2023 Litecoin halving’i, blok mükafatını 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye indirecek biçimde ayarlanmış durumda. Bu tıp kıtlık odaklı düzenekler ekseriyetle artan yatırımcı ilgisi yaratır. Başka taraftan değerli fiyat hareketlerini tetikler. Eş vakitli olarak LTC, başta ödemeler olmak üzere çeşitli kullanım durumlarında artan bir benimsenme göstermekte. Bilhassa altcoin Litecoin, Haziran ayında Bitcoin’i geride bıraktı. Buna nazaran BitPay’de en çok kullanılan dijital ödeme varlığı haline geldi. Ayrıyeten Litecoin, protokoldeki Ordinals Yazıtları aracılığıyla akıllı kontratlara yönelik kıymetli teşebbüslerde bulundu. Buna nazaran son gelişmeler işlevselliğinde değerli bir değişime işaret etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır 4

Poligon (MATIC)

Altcoin Polygon (MATIC), Menkul Değerler Borsası Komisyonu’nun (SEC) tokenı bir menkul değer olarak sınıflandırmasının akabinde pahasında bir gerileme yaşadı. O vakitten beri token bu haberin tesirinden kurtulmak için çabalıyor. SEC’in sınıflandırmasının neden olduğu gerilemeye karşın MATIC, fiyatını geri kazanmak için güçlü temellerine güveniyor. Örneğin Temmuz ayı başında, davadan bu yana birinci kere Polygon’un fiyatı 0,70 dolarlık kıymetli direnç düzeyinin üzerine çıktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Altcoin Dönemi Geliyor! Bu Coinler Toplanır 5

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin MATIC’in fiyatı şimdi tam olarak toparlanmamış olsa da, Polygon Ağı hafta boyunca kullanıcı iştirakinde bir artışa şahit oldu. Örneğin, MATIC günlük faal adreslerinin sayısı (7 gün) 27 Haziran’da 1,3 milyon kullanıcıdan 6 Temmuz itibariyle 1,34 milyon etkin kullanıcıya kademeli olarak arttı.

Polygon kullanıcılarından gelen talepteki bu artış bir sonuç ortaya koydu. MATIC fiyatını olumlu istikamette etkileyerek haftanın büyük bir kısmında yükseliş görünümünü korudu. Yazıyı yazarken altcoin MATIC 0,70 dolardan süreç görüyordu.  

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap