Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu!

Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu!

Kripto analisti Mike Ermolaev, kripto piyasasındaki genel zayıflığa rağmen geçen hafta iyi performans gösteren 100 milyon doları aşan DeFi altcoin projelerinden en iyi 5’ini seçiyor ve Şubat ayı boyunca da iyi performans göstermeye devam edeceklerini tahmin ediyor. Analistin seçtiği altcoin’lere Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için bir göz attık.

Genel olarak kripto piyasasına bir bakış

Analiste göre, Bitcoin kazançlarla flört etmesine ve bazı kayıpları geri almasına rağmen, daha sonra düşüşe geçti ve sürekli toparlanma için ivme bulamadı. Pek çok insan, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %47 indirimli olan Bitcoin’in nereye gittiğini merak ediyor.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 1

Analist, son zamanlardaki zayıflığın kripto düzenlemelerine ilişkin belirsizlik ve Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırması da dahil olmak üzere bir dizi faktörden kaynaklandığını belirtiyor. Ayrıca kripto paraların geleneksel risk varlık sınıflarına doğru kaymasını ve hisse senetleri ile yakın ilişkisini not ediyor. Ek olarak, düşüş piyasası senaryosunun olası olmadığını ve 30-31 bin dolarlık destek hattının kırılması ve tutulması durumunda ortaya çıkacağını söylüyor.

Son 21 ayda, Fed’in para basması, nispeten düşük faizli bir ortam sağladı ve bu da borçlanmayı nispeten kolay ve ucuz hale getirdi. Kısmen bu nedenle sermaye, kripto paralar ve hisse senetleri gibi daha riskli varlıklara akın etti. Analist bunun aynı zamanda, bu varlık sınıflarının kırmızıya kaymadan önce neden bu kadar aşırı getiri elde ettiğini de açıkladığını ifade ediyor.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 2

Analist tarafından seçilen en iyi 5 DeFi altcoin projesi

Idex (IDEX)

Idex, şu anda 146,06 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0,23 dolardan işlem gören en iyi performans gösteren DeFi altcoin projesi. Son yedi günde %98,36 değer kazandı. Hibrit bir likidite borsası olan IDEX, off-chain trade’i on-chain trade anlaşmasıyla birleştiriyor. Geleneksel sipariş defteri özelliklerini bir AMM’nin güvenliği ve likiditesi ile birleştirerek, her iki dünyanın da en iyisini elde ediyor. Platform, akıllı sözleşmeleri kullanarak, bir işlem tamamlanana kadar fonların hareketini sınırlayarak, saklama ve ödemeyi merkezden uzaklaştırıyor.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 3

Telos (TLOS)

Telos, son yedi gün içinde %77 oranında değer kazanarak onu en iyi ikinci performans sergileyen DeFi altcoin yaptı. Şu anda, 2 Şubat 2022’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %21 altında 1,01 dolardan işlem görüyor. TLOS cari piyasa değeri 274,03 milyon dolar.

Telos tabanlı token’ler, NFT’ler ve akıllı sözleşmeler DeFi, oyun ve sosyal medyada yaygın olarak kullanılıyor. Şu anda, 100’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) Telos ağlarının çekici on-chain hizmetler (oylama, duyarlılık, merkezi olmayan depolama, konum ve daha fazlası) sunan hızından ve ölçeklenebilirliğinden ve ayrıca en hızlı ağ hızından (0,5s blok süresi) yararlanıyor. Telos’un yaklaşmakta olan Ethereum Sanal Makinesi, en verimli ve en ucuz EVM olacak ve Telos’u hem EVM hem de EOSIO’yu destekleyen tek Blockchain haline getirecek. Bu iki teknoloji birlikte, popüler dApp izleme web sitelerindeki en iyi merkezi olmayan uygulamaların çoğunu oluşturuyor.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 4

Tezos (XTZ)

Tezos, Ethereum’a benzer akıllı sözleşmeler kullanan Blockchain tabanlı bir ağ. Ancak Tezos, bir hard fork ile karşılaşmadan zamanla büyüyüp gelişebilen bir altyapı sunmayı hedefliyor. Bu, hem Bitcoin hem de Ethereum için her zaman bir sorun olmuştur. Kullanıcılar, XTZ’yi tutarak Tezos’un protokol yükseltme tekliflerine oy verebiliyor. Tezos fiyatı şu anda 3,76 dolar seviyesinde olup, onu 3,29 milyar dolarlık piyasa değeriyle üçüncü en yüksek haftalık kazanan (%30,74) yapıyor.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 5

Maker (MKR)

Ethereum Blockchain tarafından desteklenen Maker (MKR), MakerDAO ve Maker Protocol’ün (merkezi olmayan bir organizasyon ve bir sosyal ağ) yönetişim tokeni ve kullanıcıların DAI stablecoin’i yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanıyor. DAI, ABD dolarına bağlı sabit bir değere sahip, topluluk tarafından yönetilen merkezi olmayan bir kripto para birimi. Şu anda 2.263,91 dolardan işlem gören MKR, geçen hafta %28,8 kazandı ve 2,19 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 6

Beefy Finance (BIFI)

Beefy Finance, kullanıcıların kripto para varlıkları üzerinde bileşik faiz kazanmalarını sağlayan, merkezi olmayan, multi-chain bir (Yield Optimizer) Verim Optimize Edici. DeFi, çeşitli likidite havuzları, otomatikleştirilmiş piyasa oluşturma projeleri ve DeFi ekosisteminde mevcut olan çiftçilik fırsatları için kullanıcı ödüllerini artıran akıllı sözleşmelerle güvence altına alınan bir dizi yatırım stratejisi geliştirdi. 156,95 milyon dolarlık piyasa değeri ile BIFI, son yedi gün için %18,74 artışla 2.179,90 dolara yükseldi.

BTC Piyasası: Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu! 7

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap