Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak

Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak

Paylaş
BTC Piyasası: Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak

Axie Infinity gibi oyunların popülaritesinin patlaması ve oyuncuların eğlenirken aynı zamanda hayatlarını değiştirecek miktarlarda para kazanabileceklerini fark etmesiyle, blockchain tabanlı oyna-kazan (P2E) oyununun ve coinlerinin yükselişi 2021’de önde gelen hikayelerden biriydi. Bir kripto para analisti olan Jordan Finneseth, bazı P2E coinleri için artış görmeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Hangi P2E coinleri yükseliş yaşayacak?

Footprint Analytics’ten alınan verilere göre, zincir üzerinde başlatılan oyun sayısı söz konusu olduğunda Ethereum ağı lider olmaya devam ediyor, ancak sürekli olarak yüksek ücretler ve ağ tıkanıklığı giderek artan sayıda oyuncuyu rakip Blockchain’lere itti. Bu nedenle P2E teklifleri ve en fazla sayıda kullanıcıyı cezbeden bazı oyunlar için ilgi çeken Ethereum-dışı Blockchain’lere işaret ediliyor. Bunlar ise şu şekilde:

  • Harmony (ONE):  Verilere göre, günlük hacim açısından en aktif Blockchain ağı, Harmony’dir. Aşağıda gösterildiği üzere Harmony ağı, günlük ortalama 22.26 milyon dolarlık işlem gerçekleştiriyor. Harmony’deki en popüler oyun, DeFi Kingdoms’tır.
BTC Piyasası: Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak 1
  • Polygon (MATIC): Polygon, şu anda oyun topluluğu için günlük ortalama 10.35 milyon dolar işliyor. Polygon ağındaki en popüler oyun, oynaması ücretsiz bir oyun olan Pegaxy’dir. Polygon ağındaki diğer popüler oyunlardan bazıları Aavegotchi, Arc8 by Gamee ve Revv Racing’dir.
  • Binance Smart Chain: Sırada, oyun topluluğu içinde günlük 7.26 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan BSC var. BSC’deki en popüler oyunlar arasında Elfin Kingdom, Bomb Crypto, Metaverse Miner, Alien Worlds ve Mobox: NFT Farmer yer alıyor.
BTC Piyasası: Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak 2

Gelecek vaat eden diğer ağlar

Analiste göre Ethereum, Polygon, BSC ve Harmony hesaba katıldığında, diğer popüler Blockchain ağlarındaki oyun faaliyeti hacminde gözle görülür bir düşüş var. Ancak bazıları bahsedilmeye değer. Finneseth, işlem hacmine bağlı olarak Algorand (ALGO), Solana (SOL), WAX (WAXP)’ye işaret ediyor. Oyuncuların ağdan bağımsız olarak en yüksek puan verdiği oyunlar söz konusu olduğunda Hive tabanlı Splinterlands, Wax tabanlı Farmers World ve EOS tabanlı Upland geliyor.

BTC Piyasası: Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak 3

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap