Analist, Ralli Yapan O Altcoin İçin Yeni Düzeyleri Belirledi!

Analist, Ralli Yapan O Altcoin İçin Yeni Düzeyleri Belirledi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Ralli Yapan O Altcoin İçin Yeni Düzeyleri Belirledi!

Altcoin yatırımcıları bugün Solana (SOL) ve BONE ShibaSwap (BONE) fiyatlarının ansız rallisini izledi. Kripto analisti Caleb Franzen, son ralliyle birlikte 22 doları geride bırakan Solana’dan daha fazlasını bekliyor.

Caleb Franzen, Solana için yeni amacı belirledi

SOL fiyatı son vakitlerde Kasım 2022’deki kayıplarını geri almak için ağır gayret gösteriyor. Fiyatı bugün piyasa genelinden bağımsız çift haneli paha kazandı. Üst taraflı ivmeyle birlikte kritik 22 dolar direncini de geride bıraktı. Birden fazla analist, SOL fiyatındaki bu ansız rallinin NFT bölümündeki muvaffakiyetinden kaynaklandığını öne sürüyor. Başkaları, 2022’de iflas eden FTX borsasının potansiyel olarak tekrar faaliyete geçmesinin fiyat artışına katkıda bulunduğunu argüman etti.

Son yükselişe birlikte varsayımlarını güncelleyen Caleb Franzen, Solana fiyatının diğer bir boğa teşebbüsüne başladığını öne sürüyor. Franzen’e nazaran Solana’nın bu potansiyel fiyat artışını gerçekleştirmek için izlemesi gereken üç temel adım var..

  • Adım 1, tipik olarak piyasa hassaslığında bir değişiklik manasına gelen trend çizgisini kırmayı içeriyor.
  • Trend çizgisi kırıldıktan sonra Adım 2, SOL’un bu yeni oluşturulan trend çizgisini bir dayanak düzeyi olarak kullanması gerektiğini öneriyor.
  • Son olarak, 3. Adımda Franzen, Solana için yaklaşık 27 dolarda yeni bir lokal tepe belirliyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Ralli Yapan O Altcoin İçin Yeni Düzeyleri Belirledi! 1

Altcoin fiyatını etkileyen öbür faktörler

SOL fiyatı, 6 Kasım 2021’de ATH düzeyi olan 260,06 dolara ulaştıktan sonra %91,56 düştü. Öte yandan, 11 Mayıs 2020’de kaydettiği tarihi taban düzeyi 0. 5052 dolardan beri %4242,71’lik etkileyici bir artış kaydetti. Solana ekosistemi, SEC’in Solana’yı da içeren Binance’e karşı çok sayıda suçlamada bulunması da dahil olmak üzere son vakitlerde zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, Drift Protocol’ün SOL tokenleri için likit staking’i açıklaması üzere olumlu gelişmeler, fiyatı 20 dolara çıkardı.

Ayrıca, Messari’nin datalarına nazaran, Jump tarafından oluşturulan bağımsız bir validatör istemcisi olan Firedancer, Solana’ya DeFi cephesinde güç sağlıyor. Bilgiler, Firedancer’ın gecikme müddetlerini azaltarak DeFi olgunluğunu artırabileceğini öne sürüyor. Böylelikle merkezi olmayan borsaları merkezi borsalarla pariteye yaklaştırabileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Ralli Yapan O Altcoin İçin Yeni Düzeyleri Belirledi! 2

Gecikme müddetlerini azaltarak Firedancer, genel kullanıcı tecrübesini geliştirebilen ve ağa daha fazla iştirakçi çekebilen daha süratli süreçler gerçekleştirebilmektedir. Bu artan verimlilik, potansiyel olarak Solana üzerine konseyi merkezi olmayan uygulamaların suratını artırır.

Ayrıca, merkezi olmayan borsaların merkezi borsa paritesine daha yakın olması çeşitli avantajlar getirir. DEX’ler tarafından sunulanlara misal sürat ve likidite seviyelerinin keyfini çıkarabilecekleri için kullanıcılar sıkıntısız tecrübe sağlarlar. Bu, merkezi olmayan borsalardaki likiditeyi artırabilir. Ayrıyeten, daha fazla yatırımcıyı katılmaya çekebilir. Böylelikle ekosistemi genişletebilir ve Solana tabanlı DeFi protokollerinin daha fazla benimsenmesini teşvik edebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap