Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Düzeyleri Bekleyin!

Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Düzeyleri Bekleyin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Düzeyleri Bekleyin!

Gemi finansal sularda fırtınaya yakalandığı için Bitcoin fiyatı ağır su alıyor. Bununla birlikte kripto analisti Filip L’ye göre gelecek hafta, BTC fiyatı, bir rahatlama rallisine bağlı olarak iki aşamada 50.000 dolara sıçrayacak gibi görünüyor. Analist, bu süreçte, yatırımcıların kazanç elde edebileceğini belirtiyor.

Analistin Bitcoin için belirlediği yol haritası

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, küresel piyasalardaki çalkantı büyük ölçüde, Ukrayna’daki jeopolitik gerilimden ve Fed tutanaklarında piyasalara verilen net olmayan mesajdan geldiğini kaynaklandı. Bitcoin (BTC) fiyatı zor bir hafta geçirdi. Bununla birlikte analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Piyasalar Rusya veya Ukrayna’dan gelen bazı olumlu haberlerle desteklenirken, yatırımcıların herhangi bir gerginliği atmasını ve önümüzdeki hafta Bitcoin fiyat hareketinin 50.000 dolara yükselmesi için arka rüzgarlarla birlikte sağlam bir kazanç haftasına hazırlanmalarını bekleyin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Düzeyleri Bekleyin! 1

Piyasalar yalnızca Rusya ve Fed tutanaklarına odaklanırken, ABD Başkanı Joe Biden kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve yayınlamaya hazırlanıyor. Analist, ilk tepkinin, herhangi bir düzenlemenin yukarıyı sınırlayacağı ve kripto alanında geniş bir satışı tetikleyeceği yönünde olacağını tahmin ediyor. Ancak analiste göre, başlığın ötesine bakıldığında bu gelişme, Bitcoin ve altcoin projeleri için iyi bir haber sunuyor:

Çünkü biraz gerginliğe neden olsa da kripto paraların gelecekteki yolu daha şeffaf ve yasal hale geleceği için uzun vadede daha fazla yatırımcı akışı ve fon katılımı yaşanacak.

Analiste göre yatırımcılar Fed tutanaklarının ötesine bakacak ve Joe Biden’dan gelen yasal çerçeveyi olumlu bir unsur olarak göreceklerinden, Bitcoin aylık pivotta 39.880 dolar civarında fiyatlanacak. Analist, BTC için şu rotayı çiziyor:

Hızlı bir sıçrama bekleyin ve 44.088 dolara geri dönün. Oradan, önümüzdeki hafta, aralarında 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile 48.760 dolar-50.020 dolara ulaşmak için haftaya doğru düz bir kesim olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Düzeyleri Bekleyin! 2

Ayrıca analist, yukarı yönde olduğu gibi, bir dezavantaj da olabileceğini hatırlatıyor. Analiste göre, Rusya, Bitcoin’i yalnızca vatandaşların elinde tutabileceği, ancak madenciliğin yasa dışı olacağı bir yol belirlediğinden, ABD’deki benzer bir çerçeve, eyaletlerdeki bazı büyük teknoloji firmaları ve yerel madenciler için önemli bir gerileme olacak. Bu durumda analist, şu seviyeleri işaret ediyor:

Bu durumda, BTC aylık pivotta 39.880 dolarda çöküşünü görecek. Bunun altında bir kırılma, 36.709 dolara doğru keskin bir satış getirebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap