Analist: Bu 4 Altcoin İçin Patlayıcı Dalga Geliyor!

Analist: Bu 4 Altcoin İçin Patlayıcı Dalga Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist: Bu 4 Altcoin İçin Patlayıcı Dalga Geliyor!

Yakın tarihli bir strateji oturumunda, ünlü kripto analisti Benjamin Cowen dört altcoin için değerli değerlendirmeler yapıyor. Analistin görüşleri kıymetli. Zira geçmiş devirle karşılaştırmalar sunuyor. Ayrıyeten benzerlik ver farklılıklara da dikkat çekiyor. Cowen’in görüşlerine daima birlikte bir bakalım..

Bitcoin hakimiyeti ve öbürleri için piyasa modelleri

Ünlü analist Cowen Polkadot, Cardano ve Avalanche üzere birkaç altcoin için kestirimlerini paylaştı. Cowen, Ethereum da dahil olmak üzere bu altcoinlerin yeni taban düzeylere düşmeden evvel 2018’de görülenlere misal kısa periyodik ralliler yaşayabileceğini öne sürüyor. Bu durumda kelam konusu altcoin seçkisi için değerli fiyat hareketleri gündemde.

BTC Piyasası: Analist: Bu 4 Altcoin İçin Patlayıcı Dalga Geliyor! 1

BTC.D grafiğiyle takip edilen Bitcoin’in baskınlık düzeyi, yatırımcıların Bitcoin ve başkaları ortasındaki tercihlerinde çok kıymetli bir rol oynuyor. Cowen, Bitcoin’in hakimiyeti yine tesis edildiğinde mevcut altcoin rallisinin durmasının beklendiğini vurguluyor. Yatırımcılar Bitcoin’in hakimiyetini yakından takip ederek piyasanın altcoinlere yönelik tercihi hakkında fikir ediniyorlar.

Altcoin piyasası evvelki modellere benziyor

Cowen, altcoin piyasasının geçmişteki olaylara misal bir model izlediğine inanıyor. Altcoinlerin başlangıçta Bitcoin karşısında yükseldiği kelam konusuydu. Lakin nihayetinde daha düşük piyasa pahası oranlarına geri çekildiği 2018 ve 2019’dan örnekler veriyor. Paralellikler kuran Cowen, net likidite azaldıkça Bitcoin’in baskınlık rallisinin devam edeceğini belirtiyor. Ayrıyeten potansiyel olarak %49 ila %50 düzeyini test edeceğini öngörüyor.

BTC Piyasası: Analist: Bu 4 Altcoin İçin Patlayıcı Dalga Geliyor! 2

Cowen bilhassa dört altcoin için görüşler sunuyor. Polkadot, Cardano, Avalanche ve Polygon üzere değerli kriptolar şu anda 20 haftalık kolay hareketli ortalamalarında (SMA) dirençle karşılaşıyor. Cowen, bu coinlerin bu direnç düzeyini aşmakta zorlandığına dikkat çekiyor. Ayrıyeten, rallilerini sürdürmede potansiyel zorluklara işaret ediyor.

Bitcoin’in hakimiyeti artarken öbürleri savunmasız

Daha evvel Cowen, Bitcoin’in hakimiyet düzeyinin yükselmeye hazır görünmesi nedeniyle kriptoların değerli bir baskıyla karşı karşıya kalacağını öngörmüştü. Bu yazının yazıldığı sırada BTC’nin hakimiyet düzeyi %49,9 düzeyinde. Bu durum, altcoinlerin piyasa hissesi kazanma ve üst istikametli ivmelerini sürdürme konusunda daha fazla zorluk yaşayabileceğini göstermektedir.

BTC Piyasası: Analist: Bu 4 Altcoin İçin Patlayıcı Dalga Geliyor! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin hakimiyeti karşısında altcoin rallilerinin vakit zaman kelam konusu olduğunu görüyoruz. Benjamin Cowen’ın tahlili dikkat cazibeli. Polkadot, Cardano ve Avalanche üzere Ethereum rakipleri de dahil olmak üzere kriptolar için kısa müddetli ralli mümkünlüğünü vurguluyor. Bitcoin’in hakimiyeti kendini gösterdikçe, coinler direnç ve potansiyel aksiliklerle karşılaşıyor. Traderlar ve yatırımcılar kripto para piyasasında şuurlu kararlar verirken Bitcoin’in baskınlık düzeylerini dikkate almalı. Başka taraftan kripto para ünitelerinin kilit direnç düzeyleriyle etkileşimini dikkatle değerlendirmelidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap