Analist, Bitcoin’in Yükselişini Yine Litecoin’in Getireceğini Düşünüyor!

Analist, Bitcoin’in Yükselişini Yine Litecoin’in Getireceğini Düşünüyor!

Paylaş
Analist, Bitcoin’in Yükselişini Yine Litecoin’in Getireceğini Düşünüyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz Ocak ayının büyük bir kısmı boyunca yükseliş sergiledi. Neredeyse %30 gibi önemli bir yükseliş yakalayan BTC, o ay içerisindeki bütün geleneksel yatırım araçlarını geride bıraktı. Buna rağmen BTC kripto para piyasasında birçok kripto para birimi tarafından oransal yükseliş açısından geride bırakıldı.

Bitcoin’in Yükselişi Litecoin Sayesinde Olacak!

Bir kripto para analisti de tam olarak bu sebepten ötürü BTC’de boğaların henüz ufukta gözükmediğini ve bunun başka bir kripto para biriminin etkisi ile yaşanabileceğini vurgulamakta. BTC geçtiğimiz yıl Litecoin’in ani ivmelenmesi ile ciddi bir yükseliş trendine girmişti ve analistler yine benzer bir durumun olabileceğini düşünüyorlar.

Bitcoin, LTC’nin hareketlenmesi sonrası birkaç ay içerisinde %300’den daha fazla yükseliş elde etmiş ve yatırımcılara yeni bir rekorun geldiğinin düşünülmesine sebep olmuştu. En alttaki tweet içerisinden de görülebileceği üzere geçtiğimiz yıl Litecoin’in çıkış elde ettiği tarihlerde BTC de benzer hareketler sergilemiş. Bu da aslında LTC’nin ve genel olarak altcoin’lerin yükselişinin Bitcoin’i tetiklediğini doğruluyor.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.400 dolar altından işlem görüyor ve gece 9.600 doları test edip yeniden sert bir düşüş yaşamıştı. Litecoin ise %3,40’lık bir yükselişe ve 71 dolarlık birim fiyata sahip.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap