Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olabilir!

Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olabilir!

Kripto piyasasının son haftasına baktığımızda oldukça sert dalgalanmalar görüyoruz. Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle derin bir çukur, ardından uygulanması planlanan yaptırımların zayıflığıyla bu çukurdan hızlı bir çıkış. Bu seyirde ise başat rolü tabi ki kriptoların lideri çekiyor. Popüler bir kripto analisti olan Justin Bennet, 39 bin dolar seviyesinde bulunan lider kripto Bitcoin (BTC)’nin önümüzdeki haftalarda 50 bin dolar seviyesini nasıl yeniden yakalayabileceğine dair bir yol haritası çiziyor. Analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Justin Bennet: Bitcoin için ikili dip formasyonu oluştu

Yeni bir strateji oturumunda, kripto stratejisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC)’nin son fiyat hareketini inceliyor ve Bitcoin 35.000 doların üzerinde kalmayı başardıktan sonra, lider kriptonun yerel bir dip oluşturmuş olabileceğini iddia ediyor:

Size Mart ayında ne aradığımı göstermek istiyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin’in 50.000 dolarlık alana doğru işlem görmesini sağlayabilecek bu potansiyel kurulum…

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olabilir! 1

Popüler analist, grafikte iki dip noktası olduğunu (hem Ocak ortasında hem de geçen hafta 34.700 dolar) belirtiyor ve bu durumun, piyasa için potansiyel bir çift dip olduğunu söylüyor. Justin Bennett, analizine şu yönde devam ediyor:

Bunun onayı sadece 39.600 doların üzerinde değil, bu birinci adım. İkinci adım, 46.000 doların üzerinde bir kapanış. Bu, buradan en yüksek (yaklaşık 11 Şubat), yani bu, çift dip formasyonunun yaka çizgisi olacak.

Analiste göre BTC’de 50 bin dolar üstü için kilit seviyeler

Analist, ulaşılması durumunda Bitcoin’i 50.000 doların üzerine çıkarabilecek iki kilit seviyeden bahsediyor:

39.600 doların üzerinde bir günlük kapanış görmemiz gerekiyor. Ayrıca günlük 46.000 dolarlık alanın üzerinde bir kapanış. Bu gelişme, bu alanı 50.000 ila 53.000 dolar arasında açığa çıkaracaktır. Bu, son birkaç aydır grafikte önemli bir seviye oldu.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olabilir! 2

Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saat içinde %0,38 artışla 39.007,8 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Lider kripto, 4 ay önce görmüş olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 doların %43,41 altında bulunuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap