Analist Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman 8.000 Dolar Olacak?

Analist Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman 8.000 Dolar Olacak?

Paylaş
Analist Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman 8.000 Dolar Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin 23 Nisan tarihinde yaklaşık olarak %10 fiyat artışı yakalayarak bütün piyasayı şoke etti. BTC’nin bir anda 7.700 dolara kadar yükselmesi 8.000 dolar direncinin kırılacağını düşündürse de beklenen gerçekleşmedi.

Daha önceki haftalarda yükseliş beklentisini belirtmiş olan TradingView analisti Nagihatoum, ilk tahmininin tutmasından sonra sıradaki hedefini ve bunun zaman aralığını paylaştı. Tecrübeli kripto para analistine göre grafikte pozitif bir ayrışma mevcut ve bu durum BTC/USD paritesini 8.080 dolara kadar çıkartabilir. Analist bu fiyat hareketinin Bitcoin Halving’den önce olacağını belirtti yani BTC’nin 8.000 dolar üstüne çıkması için yaklaşık 2 haftası mevcut.

Bitcoin’in 8.080 dolara kadar çıkmasından sonra hafif bir dirençle karşılaşacağını belirten TradingView’in tanınan ismi, bu seviyeye geldikten sonra gidişatın belli olacağını ifade etti. 4 saatlik grafiğe göre oluşan hacmin 8.080 dolara kadar yükseliş için yeterli olduğunu açıklayan tecrübeli isim, şu an için görünümün oldukça temiz ve yükseliş odaklı olduğunu da ifade etti.

Popüler kripto para analistlerinden Satoshi Flipper da yayınladığı tweet dizisinde BTC’nin yükselen üçgen formasyonuna girdiğini ve yükselişin geleceğini belirtmişti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap