Analist, 5 Altcoin Belirledi: İzleyin, Büyük Kâr Getirebilirler!

Analist, 5 Altcoin Belirledi: İzleyin, Büyük Kâr Getirebilirler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, 5 Altcoin Belirledi: İzleyin, Büyük Kâr Getirebilirler!

2021 şüphesiz kripto endüstrisinin olgunlaştığı yıldı. Sektör önceki yıllara göre daha fazla yatırımcı kaydetti ve piyasaya bol bol yeni altcoin sürüldü. Uzmanlar, ETH ve Ethereum tabanlı birçok coin’in BTC’den daha iyi performans gösterdiği mutabakatına varıyorlar. Bir uzman, 2022’de dikkat edilmesi gereken ve bazıları Ethereum tabanlı toplam 5 altcoin’in listesini yaptı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

2022’de dikkat edilecek ilk 3 altcoin: ETH, MATIC, MANA

FXEmpire analisti Oluwapelumi Adejumo’ya göre Ethereum hakkında tartışmadan ETH tabanlı coin’ler hakkında konuşulamaz. ETH 2021’de iyi bir büyüme kaydetti ve yüzde 500’den fazla kazandı. Büyümesi geçen yılın tüm çeyreklerinde Bitcoin’i geride bıraktı. Analiste göre ETH, DeFi ve metaverse ile diğer coin’lerle büyük bir ilişkiye sahip ve bu da nihayetinde 2022’de fiyatını artırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca merakla beklenen ETH 2.0’ın da kriptonun değerinde büyük bir yol oynayacağını düşünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, 5 Altcoin Belirledi: İzleyin, Büyük Kâr Getirebilirler! 1

İkinci olarak Hindistan’ın kripto milyarderleri Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kurulan Ethereum Layer-2 ölçekleme çözümü Polygon’un yerel para birimi MATIC’e dikkat çekiliyor. Polygon, yüksek gas ücretlerini çözmek ve Blockchain’i diğer ağlarla birlikte çalışabilir hale getirmek için Ethereum’a entegre edilmiş çok zincirli bir ekosistemdir. MATIC, bir yılda yüzde 11,026’dan fazla kazanç kaydederek 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı.

Analistin listesinde üçüncü sırada, metaverse platformu Decentraland’in MANA tokenı yer alıyor. Platformda kullanıcılar, inşa edebilecekleri, gezinebilecekleri ve para kazanabilecekleri sanal araziler satın alabilirler. Platform, Ariel Meilich ve Esteban Ordino tarafından oluşturuldu ve 2017’de bir ICO’nun ardından 2019’da piyasaya sürüldü. 2020’de halka açık hale geldi. Decentraland’in iki tokenı vardır: LAND (NFT) ve MANA (ERC20 tokenı). Kullanıcılar, platformda giyilebilir cihazlar, avatarlar, isimler vb. satın almak için MANA’yı kullanabilir. Altcoin, değerde yüzde 2.000’in üzerinde bir artışla geçen yılın en iyi performans gösteren varlıklarından biriydi. Analiste göre NFT ve metaverse’e olan ilgi ile beraber büyümesi durmayacak gibi görünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, 5 Altcoin Belirledi: İzleyin, Büyük Kâr Getirebilirler! 2

UNI ve LINK’e de dikkat çekildi

Analist, dördüncü olarak merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’e (UNI) dikkat çekiyor. Bir sipariş defteri olmadan kripto takasını etkinleştirmek için otomatik bir piyasa yapıcı kullanır. Bu modelde, likidite sağlayıcıları tokenlarını akıllı sözleşmelere yatırır. Likidite havuzu, sağlayıcıların işlem ücretlerinin yüzde 0,3’ünü kazanmasına olanak tanıyan fiyat teklifini otomatik olarak belirler. 2021’in başında UNI’nin değeri 5 dolardan azdı, ancak yılı 17 dolardan kapattı. Analiste göre bu büyüme modeli coin’in uzun vadeli değerini gösteriyor. Son zamanlarda düşmesine ve şu anda 16 dolar civarında işlem görmesine rağmen analist, hala en iyi 25 kripto para biriminden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Son olarak, gerçek dünya verilerini çevrim içi sistemlere entegre etmek amacıyla oluşturulan oracle ağı Chainlink’in LINK tokenı listede yer alıyor. Akıllı sözleşmelerin kullanımı, LINK’in değerini artıran şeylerden biridir. Ne kadar akıllı sözleşme kullanılırsa, LINK değeri o kadar yüksek olur. Kripto paranın değeri bir yıl öncesine göre ikiye katlandı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap