Anahtar kelime dosyasını silen politikacı, 400 Bitcoin kaybetti

Anahtar kelime dosyasını silen politikacı, 400 Bitcoin kaybetti

Paylaş
Uzman Coin: Anahtar kelime dosyasını silen politikacı, 400 Bitcoin kaybetti

Ukraynalı politikacı ve parlamento üyesi Davyd Arakhamia, Bitcoin cüzdanına erişimini kaybettiğini açıkladı. Arakhamia’nın cüzdanında bugün yaklaşık 25 milyon dolar değerinde 400 BTC bulunuyor.

Anahtar kelimelerin bulunduğu dosyayı sildi

Arakhamia verdiği bir röportajda konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bitcoin’e ilk yıllarından itibaren yatırım yapan biri olduğunu belirten Ukraynalı politikacı, kripto para kabul eden bir şirketi olduğunu da söyledi.

Bilgisayarında daha fazla yer açmak için dosyaları silerken, Bitcoin cüzdanının anahtar kelimelerinin saklı olduğu dosyayı da sildiğini belirten Arakhamia, erişimi kaybettiğini söyledi.

Bitcoin evreninde birçok kişinin, anahtar kelimeleri kaybettikleri için bugün milyonlarca dolar değere ulaşmış olan Bitcoin’lerine ulaşamadıkları biliniyor.

Ripple şirketinin eski teknoloji yöneticisi Stefan Thomas da bu konuda en büyük şöhrete sahip isimlerden… Thomas’ın 220 milyon dolar değerdeki Bitcoin’lerinin bulunduğu cüzdana 2 kez daha hatalı şifre girmesi durumunda fonlar sonsuza kadar kaybolacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap