Amerikan KOBİ’lerinin Yüzde 36’sı Kripto Para Kabul Ediyor

Amerikan KOBİ’lerinin Yüzde 36’sı Kripto Para Kabul Ediyor

Paylaş
Amerikan KOBİ’lerinin Yüzde 36’sı Kripto Para Kabul Ediyor

Amerikan şirketi Hartford Steam Boiler (HSB) anketine göre, Amerikan KOBİ’lerinin yüzde 36’sı şu anda kripto paraları bir ödeme metodu olarak kabul ediyor.

Ankette, yüzde 36’lık oranın yanı sıra, bu işletmelerin kurucuları ya da işletmecilerinin bireysel yatırım süreçleri de göz önüne alındı. Buna göre, ankete katılan işletme sahiplerinden yüzde 59’u da, daha önceki dönemde bireysel olarak kripto para satın aldıklarını bildirdi.

Genç Şirketler, Daha Yüksek Oranda Kabul Ediyor

Ankette, ayrıca kripto paraları bir ödeme metodu olarak kabul eden şirketlerin yaşları da hesaba katıldı.

Buna göre, kripto para kabul eden şirketlerden yüzde 47’si, beş yıl ya da daha önce kurulmuş Buna karşın, yüzde 21 oranındaki şirketin de yirmi yıldan uzun süredir işlerine devam ettiği belirtildi. Bu da, yeni kurulan firmaların kripto para ödemelerini kabul etmekte daha istekli olduğunu ortaya çıkardı.

Anket ile ilgili olarak konuşan HSB başkan yardımcısı Timothy Zeilman, şirketlerin kripto para işlemlerinden büyük fayda gördüğünü ifade ederken, siber tehditlerin ise göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı ve bu durumun daha da iyi şartlara getirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap