Amerikalı Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Değil, Favorim Bu!

Amerikalı Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Değil, Favorim Bu!

Paylaş
BTC Piyasası: Amerikalı Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Değil, Favorim Bu!

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği ünlü milyarder isim Ray Dalio, önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) yatırımcıları için kritik sözlerde bulundu. Bununla birlikte Bitcoin için geleceğe dair kestirimlerini paylaşarak, bir öbür varlığa işaret etti! İşte detaylar…

Ray Dalio, önder kripto para ünitesi Bitcoin’den uzaklaşıyor!

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel ismini aktardığımız ünlü milyarder isim Ray Dalio, Chris Williamson ile bir podcast üzerinde görüşlerini açıkladı ve Bitcoin (BTC) yerine altını tercih ettiğini açıkladı. Ünlü isim, altını tercih etmesine karşın Bitcoin’in süreç takibi ve “hükümet tarafından sevilmeme” üzere özelliklerini altının sunmadığını da aktarıyor. Bununla birlikte ünlü isim Microsoft’tan daha küçük bir piyasa kıymetiyle karşımıza çıkan Bitcoin’in neden daha fazla ilgi gördüğünü de, “Kim bilir, tahminen de anlamadığım bir yanı vardır.” kelamlarıyla açıkladı ve şu kelamları aktardı:

Büyüklüğü Microsoft’un yaklaşık yüzde 30’u kadar ve Microsoft birçok pay senedi ortasında yalnızca bir pay senedi. Lakin çok daha fazla ilgi görüyor.

BTC Piyasası: Amerikalı Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Değil, Favorim Bu! 1

Bitcoin yerine altını tercih ettiğini açıklayan ünlü yatırımcı, dolar ve avronun akabinde altının merkez bankaları ortasında en yüksek rezerve sahip üçüncü varlık olduğunu söyledi ve sarı metalin vakitsiz ve üniversal olduğunu kelamlarına ekledi.

Milyarder ve hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu olan Dalio, az da olsa Bitcoin tuttuğunu da yatırımcılara aktardı. Lakin çok oynaklığı göz önüne alındığında, aşağı istikametli riski sınırlamak için BTC’lerini yükseldikçe satıyor ve ünlü isim, BTC hakkında çok fazla şey düşünmüyor.

Kripto para sanayisi yatırımcıların akıl sıhhatini bozuyor mu?

Yapılan son podcastte, ünlü milyarder ve Williamson, kripto yatırımcısı olmanın büyük zorluklar içerdiğini aktararak, kripto dünyasının yatırımcıların akıl sıhhatiyle oynuyor olabileceğini aktardılar. Dalio’nun altın tercihini “akıl sıhhatini daha az bozan yatırım biçimlerine” yönelik bir önyargı olarak yorumlayan Williamson, “Volatilite nedeniyle ödediğiniz bir bedel var. Lakin bu bedeli kendi akıl sıhhatinizle ödüyorsunuz.” kelamlarında bulundu.

BTC Piyasası: Amerikalı Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Değil, Favorim Bu! 2

Bununla bir arada Dalio, podcast sahibi Williamson’ın yaptığı bu değerlendirmeye katılıyor ve kripto ile varlıklı olan birçok yatırımcının olduğunu belirtse de birebir vakitte bu yüzden parasız kalan birçok yatırımcının da olduğunu açıklıyor.

Bir başka yandan geçtiğimiz haftalarda başarılı yatırımcı, blockchain teknolojisi ile dijital para üniteleri ortasında bir fark olduğuna inandığını da belirtmişti. Ray Dalio’ya nazaran, birincisi harika bir teknoloji olsa da, ikincisi yatırımcılar için uygun bir seçenek değil. Milyarder isim yakın vakitte enflasyon ve satın alma gücü muadili sağlayacak daha yeterli dijital para ünitelerinin ortaya çıkacağına da inanıyor. Her ne kadar kripto projelerine yönelik tenkitleriyle dikkat çekse de ünlü isim, kripto para ünitelerinin gerisindeki teknolojiyi takdir ediyor ancak gerilerine aldıkları hype’ın gerçek bedelleriyle “orantısız olduğunu” da eklemek zorunda olduğunu aktarıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap