AMC CEO’su Aron’un Dogecoin (DOGE) anketine Elon Musk’tan destek

AMC CEO’su Aron’un Dogecoin (DOGE) anketine Elon Musk’tan destek

Paylaş
Uzman Coin: AMC CEO’su Aron’un Dogecoin (DOGE) anketine Elon Musk’tan destek

TESLA ve SpaceX CEO’su Elon Musk, AMC’nin Dogecoin’i ödeme olarak kabul etme durumuna destek çıktı. Daha önce, Bitcoin’in yanısıra Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de ödeme olarak kabul etmeye başlayacaklarını açıklayan CEO Adam Aron, Twitter’dan Dogecoin ile ilgili bir anket düzenledi.

Ankete 100 binin üzerinde kişi katılırken, hala güncellenmeye devam eden sonuçlarda açık ara “Evet, kabul edin” sonucu çıktı. Ancak sonucun Dogecoin’in lehine olması da, fenomen kripto para topluluğuna yetmedi.

Billy Markus istedi, Musk beğendi

Dogecoin yaratıcılarından olan Billy Markus da, ankete katılmanın yeterli olmayacağını ve daha çok etkileşim oluşturulması için aynı zamanda tweet’in beğenilmesi gerektiğini söyledi. İşte Elon Musk da burada devreye girdi. Bu seneye tweet’leriyle damga vuran ve özellikle Dogecoin fiyatının yükselmesinde büyük etkisi bulunan Musk da tweet’i beğenenler arasında yer aldı.

Dogecoin’i de sormuştu

SpaceX’in Ay’a gitme projesi DOGE-1 için Dogecoin ödemesi kabul etmesinden sonra, Elon Musk CEO’su olduğu bir diğer şirket Tesla için de Twitter üzerinden bir anket düzenlemiş ve takipçilerine elektrikli araç üreticisinin, fenomen kripto parayı ödeme olarak kabul edip etmemesi gerektiğini sormuştu. Hatırlanacağı üzere, Mart ayında Bitcoin’i ödeme olarak kabul edeceğini duyuran Tesla, Mayıs ayında karbon salınımını sebep göstererek bu kararından vazgeçmişti. Açıklamanın ardından kripto para piyasalarında büyük bir düşüş dönemi yaşanmıştı. Musk Temmuz ayında The B Word etkinliğinde yaptığı açıklamada ise, Mart ayındaki satıştan sonra Tesla şirketinin fazladan Bitcoin satmadığını, SpaceX şirketi ve kişisel olarak kendisinin de Bitcoin yatırımlarının olduğunu açıklamıştı.

Ağustos ayında Bitcoin’i ödemelerde kabul edeceğini açıklayan AMC şirketi 16 Eylül’de de en büyük kripto paranın yanına Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i ekleyeceğini açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap