AMC, Bitcoin ile birlikte diğer kripto paraları da kabul edecek

AMC, Bitcoin ile birlikte diğer kripto paraları da kabul edecek

Paylaş
BTC Piyasası: AMC, Bitcoin ile birlikte diğer kripto paraları da kabul edecek

Kripto paraların bir ödeme yöntemi olarak kabulü yaygınlık kazanma yolunda ilerliyor. Geçen ay, Bitcoin‘i yıl sonuna kadar kabul etmeye başlayacağını açıklayan dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Entertainment, diğer önde gelen kripto paraları da kabul edecek.

Şirketin CEO’su Adam Aron, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kripto para meraklılarına: AMC’nin 2021 yılı sonuna kadar çevrim içi bilet ve indirim ödemelerinde Bitcoin’i kabul edeceğini duyurduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Bugün teyit edebilirim ki bunu yaptığımızda benzer şekilde Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de kabul edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aron, finansal sonuçların açıklandığı Ağustos ayındaki toplantıda ayrıca Apple Pay ve Google Pay üzerinden ödeme almaya başlayacaklarını da söylemişti.

PayPal ve Square dahil olmak üzere giderek artan sayıda şirket, Bitcoin ve kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Bu yılın başlarında Tesla da araç satışlarında Bitcoin kabulüne başlamıştı ancak bu daha sonra Mayıs ayında askıya alındı. Şirketin önümüzdeki dönemde Bitcoin’i tekrar kabul etmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap