Altında Yedi Yıllık Rekor Kırıldı

Altında Yedi Yıllık Rekor Kırıldı

Paylaş
Altında Yedi Yıllık Rekor Kırıldı

Geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde hızla artan altın fiyatları son yedi yılın en yüksek seviyesine kadar geldi. Bazı uzmanlar altın fiyatının biraz daha artmasını bekliyorlar.

Çin’den Gelen Haber

Altının spot fiyatı 1400, vadeli fiyatı ise 1800 dolar seviyesine kadar yaklaştı. Böylece geçtiğimiz son yedi yılın rekoru kırılmış oldu.

Altın fiyatlarının başlıca Çin’den gelen haberlerden sonra artışa geçtiği düşünülüyor. Birkaç saat önce yayınlanan verilere göre mart ayında Çin’in ihracatı %6.6, ithalatı ise %0.9 oranında azaldı. Bu olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor çünkü uzmanlar kısa süre öncesine kadar ihracatın %13.9, ithalatın ise %9.8 oranında düşeceğini öngörüyorlardı. Fakat görünüşe göre Çin ekonomisi Koronavirüsten beklendiği kadar ağır etkilenmedi.

Artış Gelebilir

Altın fiyatı 1800 dolara yaklaşmışken uzmanlar altın fiyatlarındaki artışın bir süre daha devam edebileceğini düşünüyorlar.

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden UBS kısa süre önce altın fiyatlarıyla ilgili bir tahminde bulundu ve fiyatın 1800 dolar sınırına dayanabileceğini açıkladı.

Yatırımcıların altın gibi güvenli limanlara geçiş yapmaları halinde Bitcoin gibi ürünlerin fiyatlarında da bir artış görebiliriz. Fakat yatırımcıların tam olarak ne gibi tercihlerde bulunacaklarını kestirmek pek mümkün değil.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap