Altın Yükselirken Bitcoin Niye Yükselmiyor?

Altın Yükselirken Bitcoin Niye Yükselmiyor?

Paylaş
Altın Yükselirken Bitcoin Niye Yükselmiyor?

Kripto para takipçilerinin yakından tanıdıkları Peter Schiff Bitcoin ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Daha doğrusu, Bitcoin destekçilerine bir soru sordu. Kendisinin sorusu aslında gayet basit: Bitcoin neden yükselmiyor?

Ortam Uygun

Altının ons fiyatı geçtiğimiz günlerde son yedi yılın en yüksek seviyesine çıktı. Bazı uzmanlar altının tüm zamanların en yüksek seviyesine dahi çıkabileceğini söylüyorlar. Fakat Bitcoin fiyatı bu süreç içerisinde aynı performansı sergileyebilmiş değil.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff (ki kendisi sıkı bir altın sevdalısı, sıkı da bir Bitcoin karşıtıdır) bu durumu bir hayli ilginç buluyor. Çünkü onun düşüncelerine göre eğer Bitcoin gerçekten iddia edildiği kadar cazip bir ürün olsaydı, tıpkı altın gibi yükseliyor olurdu.

Schiff şu anda Bitcoin’in yükselmesi için gereken her koşulun sağlandığını söylüyor. Kendisinin Bitcoin destekçilerine sorduğu soru şu:

Bitcoin HODL’cılarına bir sorum var. Eğer Bitcoin; bir pandemi varken, hisse piyasaları çökmüşken, dünya ekonomisi resesyona girmişken, faiz oranları sıfırı görmüşken, devletlerin borcu rekor seviyelere çıkmışken ve merkez bankaları bu kadar fazla para basıyorken yükselmiyorsa, ne zaman yükselecek?

Neden Şimdi Değil?

Bitcoin’i onlarca farklı şekilde tarif edebiliriz. Bitcoin’in arzının kısıtlı olduğunu, merkezsiz olduğunu, sansürsüz olduğunu, herhangi bir devlete bağlı olmadığını, geleceğin parası olduğunu, dijital altın olduğunu vs. söyleyebiliriz. Fakat Schiff Bitcoin’i bu şekilde tarif eden kişilere şunu söylüyor: “Bitcoin tüm bu özelliklerine rağmen hala yükselmiyor.”

Schiff’e yanıt veren bazı Bitcoin destekçileri BTC fiyatının gelecekte yükseleceğini, zamanla daha fazla insanın Bitcoin alacağını söylüyorlar. Fakat Schiff’in bu tarz yorumlar yapan isimlere de yanıtı açık: “Neden şimdi yükselmiyor?”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap