Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı!

Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı!

Altın yatırımcılarından yeni atılımlar gelmeye başladı. Bilhassa iki kripto paraya yönelme durumu kelam konusu. Bitcoin ve Ethereum başı çekiyor. Ayrıyeten öteki kriptolar için de bir arayış var. Ayrıntılara bakalım.

Altın yatırımcılarının kripto paraya artan ilgisi

Altın yatırımcılarının dijital para alanına yönelik ilgisi giderek artıyor. BlackRock CEO’su Larry Fink, altın yatırımcıları ortasında başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara yönelik artan talebe ait optimistliğini lisana getirdi. Yakın vakitte verdiği bir röportajda Fink, borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) hem altına hem de kriptoya erişimi demokratikleştirme potansiyelini vurguladı.

BTC Piyasası: Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı! 1

Larry Fink, CNBC’ye verdiği bir röportaj sırasında altın yatırımcılarının kripto paraların rolüne ait artan sorularını ele aldı. Son beş yılda, alternatif bir yatırım olarak kriptolara olan ilginin arttığını belirtti. Fink, memleketler arası bir kripto eserinin klasik para ünitelerinin paha kaybını aşma potansiyelini vurguladı.

BlackRock’tan Bitcoin ETF’si için atak

BlackRock kısa bir müddet evvel Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) müracaatında bulundu. Fink, şirketin girdiği her yeni piyasanın emniyet ve güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığını vurguladı. BlackRock’ın kripto para alanına dahil olması, dijital varlıkların sunduğu fırsatların farkına varıldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı! 2

Larry Fink daha evvel dijital para ünitesinin rolünü “dijitalleşen altın” olarak vurgulamıştı. Bitcoin’in rastgele bir para ünitesine bağlı olmadığını belirtmişti. Ayrıyeten yatırımcılar için alternatif bir varlık olarak hizmet edebileceğini vurgulamıştı. Fink’in yorumları, dijital para ünitelerinin global finans ortamındaki potansiyelinin daha geniş bir biçimde anlaşıldığını gösteriyor.

BlackRock’ın güçlü finansal performansı

BlackRock kısa bir mühlet evvel ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna nazaran pay başına düzeltilmiş yararını 9,28 dolar olarak bildirdi. Ayrıyeten 4,46 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin idare altındaki varlıkları da 9 trilyon doların üzerine çıktı. Buna nazaran son gelişmeler BlackRock’ın finans kesiminde kıymetli bir oyuncu olduğunu gösterdi.

BTC Piyasası: Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altın yatırımcılarının başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kriptolara yöneldiklerini görüyoruz. Ayrıyeten bu durum yatırımcıların Bitcoin potansiyelini kucakladığına işaret ediyor. Başka taraftan Larry Fink’in altın yatırımcılarının kriptolara olan ilgisine dair iyimserliği kelam konusu. BlackRock’ın Bitcoin ETF’si için yaptığı müracaatla birleştiğinde, Bitcoin’in bedelinin giderek daha fazla kabul gördüğünün altını çiziyor. Finansal ortam geliştikçe, altın ve kriptonun yakınlaşması yatırımcılar için yeni fırsatlar sunuyor. BlackRock’ın dijital para piyasasına iştirakinin nasıl gelişeceğini görmek kripro para dünyası için heyecan verici olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap