Altın ve Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Düzeyler Çıktı!

Altın ve Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Düzeyler Çıktı!

Paylaş
BTC Piyasası: Altın ve Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Düzeyler Çıktı!

Yatırımcıların merakla beklediği Bitcoin ve altın tahminleri çıktı. Altın tahminleri için analist Dhwani Mehta, Bitcoin tahminleri için ise analist Aayush Jindal’e bakacağız. İşte detaylar…

Altın için neler bekleniyor?

Altın fiyatı, şahin bir Fed’in ve Rusya-Ukrayna barış görüşmelerine ilişkin endişelerin ortasında iyi bir geri dönüşün ardından bu Perşembe günü alıcıların elinde olmaya devam ediyor. Uzmanlara göre, dün Kriptokoin.com olarak canlı bir şekilde aktardığımız Fed kararının ardından, odak devam eden Rusya-Ukrayna barış görüşmelerinde kalırken, küresel ekonomik büyümeye yönelik risklere ilişkin endişeler ortaya çıkıyor ve altın fiyatını etkiliyor. ABD Hazine verimlerinde ve dolarda uzun süreli düzeltme, altın fiyatına destek veriyor.

BTC Piyasası: Altın ve Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Düzeyler Çıktı! 1

Analist Mehta’ya göre, “teknik birleşme dedektörü”, altın fiyatının, 1.940 dolardaki güçlü direnci test etmek için yukarı yönlü anı yeniden kazanmak istediğini gösteriyor. Bir sonraki yükseliş hedefi ise psikolojik engel olan 1.950 dolar olarak öngörülmektedir. Daha da yukarıya bakıldığında, 1.952 dolarlık pivot noktasının test edilmesi durumunda 1.955 doların boğaların radarında olabileceği ifade ediliyor. Uzmana göre, altında iyimser olanların aşması gereken seviye 1.960 dolar iken anlık destek 1.931 dolarda görülüyor. Alıcılar için destek çizgisi ise 1.917 dolar olarak gösteriliyor.

Bitcoin için sırada neler var?

Öte yandan Bitcoin, ABD doları karşısında 40.000 dolarlık direncin üzerinde yeni bir artış başlattı. Kripto para analisti Aayush Jindal’e göre BTC desteklenmeye devam ediyor ve 41.500 dolar direncinin üzerine tekrar yükselebilir. Uzman, Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini geri almasıyla yükselmeye devam edebileceğinin altını çiziyor. Fiyat, mevcut durumda 40.200 doların, yani 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.

BTC Piyasası: Altın ve Bitcoin İçin İzlenmesi Gereken Düzeyler Çıktı! 2

Analist, BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 39.850 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisinin varlığına işaret ediyor. Paritenin düzeltme yaşayabileceğini, ancak boğaların 40.000 dolarda aktif kalabileceğini belirtiyor. Teknik indikatörler olarak ise aşağıdaki seviyelere işaret ediyor:

  • Saatlik MACD: MACD şimdi yükseliş bölgesinde hız kaybediyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTC/USD için RSI 50 seviyesinin oldukça üzerinde.
  • Başlıca Destek Seviyeleri: 40.500 – 40.000 dolar.
  • Ana Direnç Seviyeleri: 41.200 – 41.600 – 42.500 dolar.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap