Altın Savunucusu Bir Kez Daha Bitcoin’i Kötüledi

Altın Savunucusu Bir Kez Daha Bitcoin’i Kötüledi

Paylaş
Altın Savunucusu Bir Kez Daha Bitcoin’i Kötüledi

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi altın savunucusu ve bir Bitcoin düşmanı olan Peter Schiff, Bitcoin cüzdan anahtarının kaybettiğini ve dolayısıyla sahip olduğu tüm Bitcoin’in kayıplara karıştığını ifade etmişti. Ancak sonunda Euro Pacific Capital CEO’sunun Bitcoin cüzdanına ne olduğunu anlaşıldı ve Schiff Bitcoin’i kötüleyen söylemlerine geri döndü.

“Bitcoin Bir Para Değil”

En büyük kripto savunucularından Anthony Pompliano‘ya Twitter üzerinden verdiği bir yanıtta Schiff yaklaşık olarak 154,1 milyar dolarlık piyasa değeri olan lider kripto para biriminin para olarak nitelendirilmediğini bir kez daha dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin’in fiyatının geçmişte yükselmiş olması, Bitcoin’in para olarak nitelendirilmesini sağlamıyor.

Bunların yanında Schiff’in kripto para cüzdanına ne olduğu da ortaya çıktı. Altın savunucusu kripto paralarının bulunduğu cüzdan şifresini yanlış girdiği için artık Bitcoin’lerine ulaşamıyor. Dolayısıyla bu durum tamamen Schiff’in hatası ancak kendisi bunu kabul etmiyor ve bunun da Bitcoin’in suçu olduğunu ifade ediyor. Schiff, sırf BTC’lerine ulaşamadığı için Bitcoin’in değersiz olduğunu dile getiriyor.

Öte yandan Schiff’in bu açıklaması Twitter’da anında bir viral haline geldi ve kripto para dünyasının deneyimli isimleri tecrübeli yatırımcıyı böyle komik bir hata yaptığı için adeta topa tuttu.

Dalio’nun Yorumları

Schiff rutin olarak Bitcoin’i kötü bir yatırım seçeneği olarak eleştiriyor. Schiff’in yanı sıra Davos, İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu (WEF) sırasında milyarder Ray Dalio da Bitoin’in para olmadığını ifade etti.

Bunun yanında Schiff kendisi gibi birçok kişinin bir anda Bitcoin’lerini kaybedebileceğini de dile getiriyor.

Kaynak: U.Today

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap