Altın Dayanaklı Bu Altcoin’ler Patladı! Daha Fazlası Geliyor Mu?

Altın Dayanaklı Bu Altcoin’ler Patladı! Daha Fazlası Geliyor Mu?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Altın Dayanaklı Bu Altcoin’ler Patladı! Daha Fazlası Geliyor Mu?

Kripto para piyasası son zamanlarda düzeltici fiyat hareketliyle mücadele ediyor. Piyasa felaketine rağmen, kripto yatırımcıları için şimdiden çok büyük kazançlar elde edilen bir yıl oldu. Ancak, kazançlı bir yıla rağmen, altın destekli bir grup kripto para birimi yakın zamanda duraklayacak gibi görünmüyor. Analist Owie, neden daha fazla artış beklenebileceğini paylaşıyor…

Altın destekli tokenler yükselişte

Altının çok küçük parçalarına sahip olunmasına izin vererek, bu altına dayalı enstrümanlar altının likiditesini artırmaya katkıda bulunuyor. Fiziksel altın sıkıntısı olduğu için, bunun gibi token’ler, yatırımcıların bin yıllık değerli metale katılması için yeni bir yol açtı. Stablecoin’lerin bağlı oldukları fiat para biriminin fiyatını takip etmesi gibi, bu token’ler de bir emtianın, bu örnekte altının fiyatını takip eder. Altın ETF’lerin aksine, değer metal destekli kripto paralar, yatırımcıların gerçek bir altın külçesinin bir kısmına sahip olmasına izin verirken, ETF’ler öncelikle yatırımcıların altın fiyatına bahis oynamasına izin verir. Ek olarak, yatırımcılar altın destekli token’leri istedikleri zaman gerçek altınla değiştirebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın Dayanaklı Bu Altcoin’ler Patladı! Daha Fazlası Geliyor Mu? 1

Tether Gold (XAUT) ve PAX Gold (PAX), en çok büyüyen iki altın destekli emtiadır (PAXG). Bu iki kripto para biriminin, sırasıyla 409 milyon dolar ve 358 milyon dolar değerinde piyasa değerine sahip olması, her bir kriptonun güçlü bir büyüme yılı geçirdiğini gösteriyor.

Altınla desteklenen kripto para birimleri ne kadar kazandırdı?

Kripto piyasası 2021’de birçok boğa koşusuna sahip olmasına rağmen, altın destekli tokenler piyasadan daha iyi performans gösterdi. Küresel kripto piyasası 2021 yılına kadar %150 büyüdü. Altınla desteklenen token piyasası ise aynı zaman diliminde %360’a kadar yükseldi ve PAX ile tüm kripto piyasasının iki katından fazlası geri döndü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın Dayanaklı Bu Altcoin’ler Patladı! Daha Fazlası Geliyor Mu? 2

Emtialar tarafından desteklenen diğer kripto paralar da güçleniyor. Gümüş, paladyum ve hatta petrolle bağlantılı başkaları da gelişti, ancak hepsi gelişmelerini engelleyen zorluklarla karşılaştı. Bununla birlikte, emtia destekli kriptolar, piyasada bir gelecekleri olduğunu kanıtladı. Kriptokoin.com olarak analizlerinin paylaştığımız Owie’ye göre bu token’lerin gelişimini sürdürmesi beklenebilir ve piyasadaki en karlı kripto yatırım alt gruplarından biri olma yolunda olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap