Altcoinlere Olan Talep Artıyor

Altcoinlere Olan Talep Artıyor

Paylaş
Altcoinlere Olan Talep Artıyor

Kripto para piyasasının her geçen saat değer kazanmasını fırsat bilen yatırımcılar, yatırımlarını en hareketli altcoinlere yatırmaya devam ediyor. Yapılan son ankete göre ise çıkan sonuç bir hayli şaşırtıcı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan bir ankete göre yatırımcılar en çok altcoinlere yatırım yaptığını açıkladı. Bu konu hakkında açıklama yapan bazı yatırımcılar neden altcoinlere yöneldiğini açıkladı. Yapılan açıklamalarda ortaya çıkan ortak sonuç ise Bitcoin’in belli bir doyma noktasına ulaşmak üzere olduğunu ve bu yüzden patlamaya hazır altcoinlere yöneldiklerini açıkladılar.

Twitter üzerinden yapılan ankette ise yatırımcılar ünlü kripto para Bitcoin yerine altcoinlere yatırım yaptıklarını açıkladı. Bu sene için ‘altcoin yılı’ olarak belirlenmesinin de bu büyümede etkisi olduğu düşünülüyor. Ankete katılan kişilerin yüzde 50’sinden fazlası altcoinlere yatırım yaptıklarını belirttiler. Ankete katılan kişilerin %47’si yatırımlarının yüzde 60’ından fazlasını altcoinlere yatırdıklarını belirttiler. Kalan yüzde 17’lik kesim ise yatırımlarının yüzde 40’ı ile yüzde 60’ını altcoinlere yatırdıklarını belirttiler.

Twitter üzerinden yapılan bu anket mutlaka kesin sonuç vermeyecektir. Ancak yapılan bu ankete 10 bin kişinin katılması iyi bir referans olarak alınıyor. Yatırımcıların mevcut mevduatlarının büyük bir kısmını BTC yerine altcoinlere yatırması aslında şaşılacak bir durum değil. Bunun sebebi bu yılın ‘altcoin yılı’ olarak belirlenmesi ve altcoinlerde yaşanan çok ciddi büyümelerin yaşanması, insanları altocinlere çeken en önemli faktörlerden biri olmuştur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap