Altcoinlere Karşı İlgi Büyüyor

Altcoinlere Karşı İlgi Büyüyor

Paylaş
Altcoinlere Karşı İlgi Büyüyor

Kripto para dünyası 2018 yılının başı itibariyle büyük bir çöküşe başlamış ve birçok yatırımcı ellerindeki tüm coinleri elden çıkararak kripto paralardan uzaklaşmıştı. Yaşanan bu çöküşten sonra kripto para dünyasını çok sayıda yatırımcı terk etti ve sanal paralar daha çok değer kaybetmeye başladı. 2018 yılından itibaren değer kaybeden kripto paralar, 2019 yılı itibariyle ufak ufak toparlanma belirtileri gösteriyor. Bitcoin’in dibi görmesinden dolayı pek çok yatırımcı, altcoinlere yöneldi ve kısa süreli al sat işlemleri ile birlikte hep piyasayı canlı tuttu hem de altcoinlere hayat verdi. Altcoin olarak tabir edilen bu kripto paralara ilginin artmasıyla beraber işlem hacmi de aynı oranda artış gösteriyor.

Son zamanlarda bazı altcoinlerde ciddi oranlarda yükselme görülüyor. Bazı altcoinler %200’lere varan artış yaşadı. Altcoin piyasasının değer kazanması ve hızlanmasından dolayı yatırımcılarda tüm ilgisini bu tarafa doğru kaydırdı. BAT, XLM, QTUM gibi altcoinler son 30 gün içerisinde yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Binance borsasında ilk 100’ün dışında kalan kripto paralarda ise çok daha çarpıcı oranlarda yükselişler gerçekleşti.

Arama motorları tarafından elde edilen verilere göre de altcoinlere ilgi artmış durumda. Dünya çapında kullanılan en büyük arama motoru olan Google’ın hizmetlerinden olan Google Trends verilerine göre altcoinler ile ilgili aramalar, son 1 yılın en yüksek seviyesinde. Altcoinden kasıt ‘altcoin’ kelimesinin aratılması değil. Litecoin, Ripple, Dogecoin, Binance Coin gibi altcoinlerin aranmalarının toplamı baz alınıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap