Altcoin’ler Son Ayların En Sert Düşüşünü Yaşıyor!

Altcoin’ler Son Ayların En Sert Düşüşünü Yaşıyor!

Paylaş
Altcoin’ler Son Ayların En Sert Düşüşünü Yaşıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 2019 yılındaki yükselişi esnasında BTC‘ye kıyasla daha düşük değerler elde eden altcoin’ler, ilginç bir şekilde BTC düşerken BTC’ye kıyasla daha fazla düşüş yaşamaları ile yatırımcılarını üzmeye devam ediyor.

Bitcoin’in 2019 yılında 3.000 dolardan 14.000 dolara kadar çıkarak yaklaşık 4,5 kat yükselirken, Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC) gibi belirli altcoin’ler dışında birçok kripto paranın artışı yüzde 100’ün altında kaldı. Bitcoin’in bundan birkaç gün önce sert bir şekilde hissettirdiği düşüş trendi altcoin’leri de anında etkisi altına aldı ve düşüş son hız devam ediyor.

BTC, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içerisinde yüzde 9’luk bir düşüş sergilerken, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) yüzde 12 üzerinde, Bitcoin Cash (BCH) yüzde 13 üzerinde, Litecoin (LTC) yüzde 11 üzerinde EOS ve Binance Coin (BNB) ise yüzde 12 üzerinde değer kaybı yaşıyor.

XRP Rekor Düşüş Yaşıyor

Bunun yanı sıra toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP de kötü başladığı 2019 yılında yoluna çok daha kötü devam ediyor ve aylardan sonra ilk defa 0,25 doların altını gördü. XRP yatırımcılarının Ripple’a olan tepkisi ve toplu satışların bitirilmesine dair talepleri de bununla orantılı olarak artmakta.

Ethereum Yatırımcıları Umutlu

Ethereum ise yatırımcılarına düşüşe rağmen umut vermeye devam ediyor. Önümüzdeki ayda gerçekleşmesi beklenen Istanbul hard fork’u ve Ethereum 2.0 güncellemesi, fiyat yönünde olumlu bir etki yaratabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap