Altcoin’ler de ICO’lar Gibi Başarısız Olabilir Mi?

Altcoin’ler de ICO’lar Gibi Başarısız Olabilir Mi?

Paylaş
Altcoin’ler de ICO’lar Gibi Başarısız Olabilir Mi?

Piyasaya çıkan altcoin ve stablecoin sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Bilindiği gibi altcoin’lerin bu kadar popüler olmasını ve sayılarının bu kadar çok olmasını sağlayan şey ICO’lardı ve ICO’lar başarısız oldular.

2020 yılı başladığından bu yana çoğu özel kullanım amacıyla olmak üzere piyasaya çok sayıda altcoin girdi. Yeni altcoin’lerin çoğu, platformlarda veya oyunlarda özel kullanım için tasarlanıyor. Bununla beraber dikkatlerin sürekli yeni coin piyasaya sürmekte olması, bu yeni endüstride neyin ters gittiğini de gösteriyor…

Yapılan Yanlışlar

Kripto para birimi endüstrisi on yıldan uzun bir süre önce Bitcoin‘in piyasaya sürülmesi ile başladı. Bitcoin, bağımsız bir para birimi anlayışıyla dijital işlemlere izin vermek amacıyla yeni bir finans kapısı açmış oldu. Ancak, Bitcoin sadece başlangıçtı. Blockchain teknolojisinin gücü daha net hale geldikçe orijinal protokol kopyalanmaya başladı. Charlie Lee, 2011 yılında “gümüş Bitcoin” olarak adlandırdığı Litecoin (LTC) ile bir altcoin oluşturan ilk kişi oldu.

Vitalik Buterin 2015 yılında Ethereum’u piyasaya sürene kadar XRP ve NEO gibi 20’den fazla altcoin çoktan oluşturulmuştu. Günümüzde ise toplam altcoin sayısının belirlenmesi bile zor bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü şu anda 3.000’in üzerinde altcoin var ve bunların bazıları maalesef dolandırıcılık projeleri… Aktif olarak kullanılan ve gerçekten düzgün birere proje olan altcoin sayısı ile çok az.

Altcoin’ler Endüstriyi Tehdit Mi Ediyor?

Bazı analistlere göre bu kadar çok altcoin olması kripto para endüstrisinin kırılma noktalarından birini oluşturabilir. Yani altcoin’lerin fazlalığı piyasayı tehdit ediyor olabilir. Ancak diğer analistler kripto para piyasasının bu durumla başa çıkabilecek kadar güçlü olduğunu dile getiriyor. Ayrıca bu analistlere göre altcoin’lerdeki bu artış piyasaya olan ilginin de arttığını gösteriyor.

Kaynak: BeinCrypto

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap