Altcoin projesi kurucusunun gizemli ölümü: Ormanda bulundu

Altcoin projesi kurucusunun gizemli ölümü: Ormanda bulundu

Paylaş
Altcoin projesi kurucusunun gizemli ölümü: Ormanda bulundu

Wired‘a göre, 44 yaşındaki Jerold Christoper Haas, çevresinde zeki bir yazılım geliştiricisi olarak biliniyordu. Son zamanlarda Blockchain girişimi Tessr için çalışıyordu ve bu projenin kurucu ortaklarından biriydi. TSRX adında bir token yaratan şirket, 2018 ilkbaharında bu token’ının satışını yaparak yatırımcılardan 30 milyon dolar elde etmeyi planlıyordu.

Haas, ücret paketinin bir parçası olarak 1.5 milyon TSRX almıştı. Eğer Tessr başarıya ulaşırsa bir servet kazanabileceğine inanıyordu ve platformu sonbaharda piyasaya sürmek için var gücüyle çalışıyordu. Yazdığı kritik yazılımların çoğunu sırt çantasındaki sabit disklerde saklıyordu.

Uyuşturucu alışkanlığı olduğu bilinen Haas, en son 31 Ağustos 2018’de Clinton kasabasının yakınlarında bir benzin istasyonundan atıştırmalık bir şeyler alırken görüldü. Kendisinden uzun bir süredir haber alamayan yakınları, 15 Eylül’de durumu poliste bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer de Haas’a ulaşamadı ta ki 3 Kasım’a kadar. O gün ormanda dolaşan iki avcı, Haas’ın ölü bedenini rastgele buldular ve 911’i arayarak durumu bildirdiler.

Başarılı yazılımcının bedeninde herhangi bir şiddet belirtisi yoktu. Yapılan incelemeler, Haas’ın kesin ölüm nedenini belirleme konusunda sonuç vermedi. Polisler, daha çok kaza veya aşırı uyuşturucu dozuna bağlı intihar üzerinde dururken anne Judith Wallace Huff oğlunun öldürülmüş olabileceğine inanıyor.

Jerold Haas

Haas’ı en son görenler, huzursuz ve tükenmiş olarak gördüklerini tarif ediyorlardı.

Parlak yazılımcının ölümü “şüpheli” olarak kayıtlara geçerken geçtiğimiz Temmuz ayında da Polonya merkezli kripto para borsası BitMarket’in ortağı Tobias Niemiro da yine bir ormanda ölü bulunmuştu.

Başından vurulmuş halde görülen Niemiro’nun intihar ettiği veya cinayete kurban gittiği düşünülüyor. Niemiro, ölümünden önce bir internet sitesine yaptığı açıklamada, “Her şeyimi kaybettim, birileri borsanın çökmesine neden oldu. İtibarımı yitirdim.” diyordu. Ölüm, BitMarket’in 8 Temmuz’da aniden kapanarak on binlerce kullanıcısını mağdur etmesinin ardından gelmişti.

Öte yandan geçtiğimiz Eylül ayında ise serbest bırakılması için Bitcoin ile 1 milyon dolarlık fidye ödenen Amerikalı iş insanı William Sean Creighton’ın Kosta Rika’da kaçırılmasından neredeyse bir yıl sonra bir mezarlıkta cansız bedenine ulaşılmıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap