Altcoin piyasasından şimdiki haberler: ADA, XRP, LTC, ARPA

Altcoin piyasasından şimdiki haberler: ADA, XRP, LTC, ARPA

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin piyasasından şimdiki haberler: ADA, XRP, LTC, ARPA

Investing.com – Altcoin piyasasında günün yeni gelişmeleri ortasında Cardano, sabit kripto paralar, XRP, Litecoin ve Arpa Network ile ilgili gelişmeleri özetledik.

Cardano süreç hacmine nazaran en büyük 10 DEX ortasına girdi

Cardano ağı, son vakitlerde artan süreç hacimlerine bağlı olarak sanayinin en büyük merkezsiz borsa ağları ortasında girdi. 

DeFiLlama datalarına nazaran Cardano’nun son 24 saatlik süreç hacmi 12 milyon doları aşarken haftalık ortalama 50 milyon dolara ulaştı. Cardano son yükselişiyle birlikte Fantom ağını geride bırakarak en büyük 9. DEX ağı oldu ve Tron ağının ardında yerini aldı. 

Cardano’nun DEX dalında yükselişine en değerli katkıyı sağlayan platform ise Minswap olmaya devam ediyor. Cardano ağında geliştirilen Minswap, ağın suratı ve güvenliğini kullanarak kullanım dostu arayüzüyle sıkıntısız bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Bunun yanında Cardano ağında son günlerde tekrar tanınan hale gelen meme coin projeleri de Blockchain ağına olan talebi artırıyor.

Büyük ve orta ölçekli yatırımcıların sabit kripto para alımları dikkat cazibeli düzeylere yükseldi

Blockchain bilgileri, büyük ve orta ölçekli yatırımcıların en büyük sabit kripto para birikimlerini artırdıklarını ortaya koydu. Santiment tarafından sağlanan bilgilere nazaran büyük yatırımcılar, USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve Binance USD (BUSD) üzere sabit paraları almaya devam ediyor.

Piyasaların sakin seyrettiği son günlerde büyük kripto yatırımcılarının sabit kripto para varlıklarını artırması, piyasadaki meçhullükten ötürü yatırımcılarının tasarruflarını muhafaza atağı olarak yorumlanabilir. Fakat fonların piyasadan çıkmayarak sabit kripto para olarak tutulma eğilimindeki artış, tıpkı vakitte önümüzdeki devirlerde Bitcoin ve altcoin’lere talebin artabileceği formunda de yorumlanıyor.

XRP, Güney Kore’de Bitcoin daha çok ilgi görmeye başladı

Ripple’ın mahallî varlığı XRP, Güney Kore’de ilgi görmeye devam ediyor. XRP’nin ticaret hacmi, Güney Kore’nin en büyük kripto borsaları Upbit ve Bithumb’da Bitcoin’i geride bıraktı. 

Bu hafta XRP talebini artıran Koreli yatırımcılar, son 24 saatte Upbit’te 208 milyon dolar ve Bithumb’da 50 milyon dolarlık süreç hacmi oluşturdu. Bitcoin süreç hacmi ise tıpkı mühlet zarfında Upbit’te 96 milyon dolar ve Bithumb’da 27 milyon dolar üzere düşük ölçüde kaldı.

Güney Kore’de XRP hacmi, Ripple’ın Güney Kore’nin en büyük fon transfer şirketi GME ile birlikte büyük borsalarla iştiraklerine bağlanıyor.

Litecoin aktivitesi, halving öncesi yeni rekor düzeylere yükseldi

Litecoin ağındaki süreç hacmi, Mayıs ayında Bitcoin ve Ethereum’da süratle yükselen süreç fiyatlarına alternatif arayışları ortasında dikkat çeken bir artış kaydetti. Bitcoin ağında ağır talep gören BRC-20 standardının Litecoin ağında LTC-20 formatında uyarlanması ağın kullanımına yönelik talebi artırdı. 

Güncel bilgilere nazaran ağdaki faal cüzdan sayısı da tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükseldi. Santiment’in araştırmasına nazaran, LTC-20 standardı varlıklara olan yüksek talep Litecoin ağına olan talep artışına katkıda bulunmaya devam edecek. Bunun yanında Ağustos ayında Litecoin ağı, ödül yarılanmasına (halving) gidecek. Yarılanmanın akabinde LTC madencilik mükafatı 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşecek.

Arpa ağı, yeni hizmetiyle süratli yükseldi

ARPA Network, son günlerde genel piyasa görünümüne nazaran olumlu ayrışan kripto paralar ortasında yerini aldı ve son 24 saatte %50’yi bulan bedel artışıyla 0,1 dolar düzeyine kadar yükseldi.

ARPA’nın fiyatındaki sert yükseliş, ağda geliştirilen eşsiz bir eserle birlikte geldi. ARPA Network tarafından yapılan bildirimde Blockchain sistemlerinin tarafsızlığını müdafaanın son derece kıymetli olduğu vurgulandı. 

Bu bağlamda ağdaki akıllı kontratların bu tarafsızlığı sağlamaları için kullanılan Random Number Generation (RNG) protokollerinin kullandıkları mevcut modelin kusurlu olduğu tespit edildi. ARPA Network, Random Number Generation araçlarından kaynaklanabilecek eksiklikleri düzeltmesi için Randcast isimli kendi RNG eserini piyasaya süreceğini açıkladı.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap