Altcoin piyasasında son durum: 3 altcoin’de devasa borsa girişleri görülüyor

Altcoin piyasasında son durum: 3 altcoin’de devasa borsa girişleri görülüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin piyasasında son durum: 3 altcoin’de devasa borsa girişleri görülüyor

Investing.com – Son günlerde kripto para piyasaların da olumlu hareketler görülürken bazı altcoin yatırımcıları fiyat artışlarından yararlanmak için hareket geçme sinyalleri veriyor. Borsa girişlerindeki varlık artışları, bu konuda önemli bir gösterge olarak yorumlanıyor.

Blockchain veri platformu Santiment, Twitter hesabı üzerinden son 24 saatlik dilimde anormal altcoin girişlerini gösteren bir çizelge yayımladı.

Santiment verilerine göre, Dusk Network (DUSK), son 24 saatte yüzde 868.000’lik artışla devasa borsa girişlerinde ilk sırada yer aldı. DUSK tokeni sıralamada 146,5 milyon dolar piyasa değeriyle 279. sırada bulunuyor.

Anormal derecede borsa girişleri görülen ikinci az bilinen altcoin ise 84,34 milyon dolar piyasa değeriyle 381. sırada bulunan Boson Protocol (BOSON). BOSON tokeni geçtiğimiz gün borsa girişlerinde yüzde 11.000’lik bir artışa sahip.

Son 24 saatte normal aktarımlara karşılık kripto borsalarına daha fazla gönderilen üçüncü altcoin ise yüzde 6000 oranında borsaya giriş artışı gören Fetch.ai (FET) olarak gözüküyor. FET tokeni, şu an 309 milyon dolar piyasa değeriyle 167. sırada bulunuyor.

Büyük Ethereum yatırımcıları altcoin alımlarına devam ediyor

Portföylerinde yüksek miktarda Ethereum bulunduran yatırımcılar, son günlerin popüler altcoin’i ApeCoin (APE) ve Fantom (FTM) talebini artırırken Chainlink (LINK) ve Sandbox (SAND) taleplerinde de artış görüldü.

WhaleStats’ın Twitter gönderisine göre Ethereum balinaları, son 24 saat içinde 22 milyon dolar değerinde APE, FTM, LINK, SAND ve FTT tokenleri satın aldı. Balina yatırımcıların Shiba Inu (SHIB) tokenine olan ilgisi devam ederken FTT, LINK ve FTM tokenleri de son zamanlarda büyük yatırımcılar arasında ilgi görüyor. Şimdi bu tokenlerin yanına APE ve SAND de eklendi.

Son 24 saatlik zaman diliminde ApeCoin (APE), en büyük 100 Ethereum yatırımcısının en çok işlem yaptığı ERC-20 tabanlı kripto varlık olarak öne çıkıyor. FTX Token (FTT), bu yatırımcılar arasında şu an dolar bazında tutulan ve Ethereum’dan sonra en büyük altcoin olmaya devam ediyor.

Ethereum balinaları 1,2 milyar dolarlık SHIB tokeni tutuyor

WhaleStats verileri ayrıca en büyük 100 Ethereum balinasının hâlâ büyük miktarda şaka temalı kripto varlık Shiba Inu bulundurduklarını gösteriyor. En büyük 100 Ethereum yatırımcısı, şu an portföylerinin yüzde 14’ünü oluşturan 1.278.284.301 dolar değerinde SHIB tokenine sahip. İlk sırada yer alan FTT tokeni miktarı ise portföylerinin yüzde 18,83’ünü oluşturuyor ve 1,7 milyon dolar değerinde.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap