“Altcoin Kıyameti” Diyen Ünlü Ekonomist Krüger Tahminiyle Korkuttu!

“Altcoin Kıyameti” Diyen Ünlü Ekonomist Krüger Tahminiyle Korkuttu!

Paylaş
“Altcoin Kıyameti” Diyen Ünlü Ekonomist Krüger Tahminiyle Korkuttu!

Kriptokoin olarak kısa süre önce bildirdiğimiz üzere, Binance’in IEO’larından biri olan Matic (MATIC) bugün 1 saat içinde yüzde 70’den fazla değer kaybı yaşadı. Şaşırtıcı olan kripto paranın kısa süre önce de yüzde 200’lük bir artış kaydetmesiydi. Bu nedenle konuya yönelik tartışmalar hız kesmeden devam ederken başarılı bir kripto para analisti ve ekonomist olan Alex Krüger, birçok kripto paranın Matic’e benzer şekilde altcoin cehennemine yuvarlanmaya mahkum olduğunu öne sürdü.

Yatırımcı cehennemi: Matic piyasayı ayağa kaldırdı!

Binance’in ilk borsa tekliflerinden biri olan Matic’e (MATIC) yatırım yapanlar için  can sıkıcı bir gün. Çünkü kripto para yüzde 200’lük bir artış kaydetmesinden sonra bir saat içinde derin bir satış baskısına maruz kaldı ve yüzde 75’den fazla düştü. Yatırımcılar ani fiyat düşüşü nedeniyle şaşkın, ancak düşüşün Matic ekibinin piyasaya ciddi miktarda kripto para satmasından kaynaklandığını öne sürüyorlar.

Bu nedenle de proje ekibine tepkiler gittikçe büyüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, ise proje ekibinin fiyat düşüşü ile hiçbir ilgisi olmadığını ve konuyu soruşturduklarını belirtti. Matic’in alevler arasında aşağı inmesiyle ünlü kripto analisti analisti Alex Krüger, can sıkıcı bir altcoin öngörüsünde bulundu.

Alex Krüger: MATIC’de olanlar, herhangi bir altcoin’de de olabilir! Büyüklerde bile…

Başarılı Bitcoin tahminleri ile adından fazlası ile söz ettiren Alex Krüger, Matic’teki ciddi değer kaybı sonrası küçük piyasa değerine sahip olan altcoin’lerin de kıyametini tahmin ediyor. Başarılı analist daha büyük kripto paraların da aynı kaderi görebileceğini bile öne sürüyor. Ancak analist bu durumun “çok şaşırtıcı” olacağını söylüyor:

Kripto paralarda hayaller ve kabuslar…. MATIC bir saat içinde %70 çökmeden önce iki haftada %180 arttı. MATIC’de olanlar, herhangi bir altcoin’de de olabilir. Bu durum büyük piyasa değerine sahip altcoin’lerde olsaydı çok şaşırtıcı olurdu, ama yine de olabilir. Satış hacmini, daha önce olduğu gibi, sipariş defterinin piyasa değeri veya likiditesine göre ayarlayın. Bu nedenle, kripto yatırımcıları için cehennem, trader’lar için bir cennettir.

Altcoin’lerle ilgili kritik haberler için “Yüzde 200 Yapan Altcoin Sert Çakıldı! Binance CEO’su Nedenini Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap