Almanya’dan Yerli Şirketlere Sınırsız Likidite Desteği

Almanya’dan Yerli Şirketlere Sınırsız Likidite Desteği

Paylaş
Almanya’dan Yerli Şirketlere Sınırsız Likidite Desteği

Deutsche Bank yönetimi bundan yalnızca birkaç gün önce önemli bir rapor yayınladı ve bir likidite krizinin yaklaşmakta olduğunu açıkladı. Deutsche Bank yetkilileri, merkez bankalarının bu krizi önleyemeyeceklerini söyleyerek insanları uyardılar.

Deutsche Bank bu açıklamayı yaptıktan birkaç gün sonra Avustralya Hükümeti ülkedeki KOBİ’lere nakit yardımı yapılacağını açıkladı. New York Fed dün olası bir likidite krizinin önüne geçebilmek için 1.5 trilyon dolarlık bir adım attı.

Avustralya ve ABD’nin ardından bir hamle de Almanya’dan geliyor. Bloomberg’ün haberine göre Alman yetkililer piyasaya likidite sağlayabilmek için harekete geçtiler.

Almanya Hazır

Şansölye Angela Merkel önderliğindeki Alman Hükümeti, Covid-19 salgınının etkilerini azaltabilmek için yeni bir plan hazırladı. Hükümet olası bir ekonomik durgunluğun önüne geçebilmek için elindeki her türlü aracı kullanacağını açıkladı.

Alman Maliye Bakanı Olaf Scholz, Berlin’de düzenlenen toplantıda ülkenin ekonomik durumuyla ilgili bazı bilgiler paylaştı ve Almanya’nın elinde şu anda sınırsız likidite kaynağı olduğunu vurguladı. Kendisinin açıklamalarına göre hükümet, büyük şirketlerin krizden etkilenmeleri halinde bu şirketlere destek olacak. Hükümet bu sayede hem şirketleri hem de çalışanları kurtarmış olacak.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Almanya, ülke ekonomisinin kötüye gitmesi halinde önce şirket vergilerini ertelemeyi, bunun yanı sıra şirketlere kredi desteği vermeyi planlıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap