Almanya’dan Kripto Para ve Blockchain Düzenlemesi Geliyor

Almanya’dan Kripto Para ve Blockchain Düzenlemesi Geliyor

Paylaş
Almanya’dan Kripto Para ve Blockchain Düzenlemesi Geliyor

Almanya hükümeti yaptığı son dakika açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Hükümet yapmış olduğu açıklamada, bu sene içinde kripto para ve Blockchain için bir strateji üreteceklerini açıkladı. Aynı zamanda Alman hükümeti başta Rusya olmak üzere diğer birçok ülkenin kripto paralarla ilgili almış olduğu kararları da yakından takip edeceklerini belirtti.

Alman hükümeti son zamanlarda konuşulan düzenleme ile ilgili ilk somut adımı attı. Hükümet, sanal varlıklarla ilgili niyetlerini açıkça gösteren bir belge yayımladı. Almanya Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Blockchain ile beraber kripto paralar ile ilgili strateji belirleyecek. Reuters’den alınan bilgilere göre Alman hükümeti, belirlenecek olan bu strateji için sanayi grupları ve büyük şirketlerle de iletişim halinde olduklarını belirtti. Reuters’ın iddiasına göre, Alman hükümeti tarafından belirlenen sanayi grupları ve şirketlerin bu hafta sonu için hükümet temsilcileriyle görüşeceği bildirildi. Gerçekleşecek olan bu görüşmede somut kararlar alınması öngörülüyor. Alınacak kararların herhangi bir yasayla desteklenip desteklenmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Özellikle Blockchain için bir yasal süreç başlatılması talep ediliyor. Çünkü Blockchain’in gelişimi ve faaliyeti için yasallaşması şart. Alman hükümeti hem Blockchain hem de kripto paralarla ilgili karar alırken çekingen davranıyor.

Dünya üzerindeki pek çok ülke kripto paralarla ilgili birtakım düzenlemeler yapıyor. Hindistan’dan sonra Rusya’da yaptığı düzenlemeyle oldukça ses getirdi. Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, mevcut hükümete talimat vererek Temmuz ayına kadar kripto paralarla ilgili düzenleme hazırlatılmasını istedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap