Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik firması Bitfield’ı satın aldı

Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik firması Bitfield’ı satın aldı

Paylaş
Uzman Coin: Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik firması Bitfield’ı satın aldı

Blok zincir altyapı şirketi Northern Data, yaptığı açıklamayla, Bitcoin madencilik şirketi Bitfield N.V hisselerini %86’dan az olmamak şartıyla satın alacağını duyurdu. Her iki tarafın da anlaşma sağladığı, ana hissedarların da onayının alındığı belirtilirken, fiyatın yaklaşık 400 milyon euro olduğu aktarıldı.

Yapılan basın açıklamasına göre Bitfield’ın 33 bin ASIC madencilik cihazları da satın alma işlemine dahil edildi. Hatta 6600 madencilik cihazı Northern Data’nın ABD’deki mobil veri merkezine kuruldu ve çalışmaya da başladı. ABD ve Kanada’da kurulması beklenen kalan cihazların da 2022’nin ilk çeyreğinde hazır olacakları kaydedildi.

Alman şirketi Northern Data AG’nin Kurucusu ve CEO’su Aroosh Thillainathan ise satın almayla ilgili kripto para konusundaki iş kollarına Bitcoin madenciliğini de eklediklerini belirtti:

“Bitfield’ın satın alınması , bizim büyüme stratejimizin önemli bir ayağı. Bu hamlemizle şu anda kripto paralarla ilgili vârolan 3 işimize bir yenisini daha eklemiş olduk. Bitcoin hosting hizmetleri, altcoin madenciliği ve bulut bilişim. Şimdi de Bitcoin madenciliğine başlıyoruz. Başarımızı, Bitfield ile birleştirmekten ötürü de ayrıca mutluyum”

Madencilik cihazlarının kurulumunun tamamiyle bitmesinden sonra Northern Data’nın hash gücü, 6 exahash’e çıkacak. Öte yandan Alman şirketi ayrıca, 10 bin ASIC cihazının da yıl sonu itibariyle hosting hizmeti sağladığı müşterisi Digihost’a teslim edileceğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere geçen sene Northern Data şirketinin, Japon devi SBI Holdings’in bir alt şirketi olan dijital para madenciliği firması SBI Crypto ile stratejik ortaklık kurduğu belirtilmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap