Alibaba’dan Alışveriş Yapanlara Bedava Bitcoin

Alibaba’dan Alışveriş Yapanlara Bedava Bitcoin

Paylaş
Alibaba’dan Alışveriş Yapanlara Bedava Bitcoin

Kriptokoin – Çin e-ticaret devi Alibaba, Bitcoin (BTC) ile alışveriş uygulaması Lolli ile alışveriş yapanların yaptıkları alışverişin yüzde 5’i kadar Bitcoin kazanmalarına imkan sağlıyor. Alibaba müşterileri, şimdi “çevrimiçi binlerce ürünle ilgili” alışveriş yaparken en küçük Bitcoin para birimi olan 0.00000001 BTC değerinde ödül kazanabiliyorlar.

Dünyanın en büyük perakendecisi ve bir günlük alışveriş etkinliği

Ortaklık, 11 Kasım’da Çin’de kutlanan ve dünyanın en büyük bir günlük alışveriş etkinliği olarak kabul edilen bir alışveriş tatili olan Singles Day’te ilan edildi. Lolli’ye göre, Alibaba müşterileri 2018’de Bekarlar Günü’nde 31 milyar doların üzerinde para harcadı.

Lolli CEO’su ve ortak kurucusu Alex Adelman, yeni hareketin Lolli için bir dönüm noktası bir ortaklık olduğunu ve Alibaba’nın dünyadaki en büyük perakendeci ve e-ticaret şirketi olduğunu belirtti. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Ortaklığımız, kullanıcıların çevrimiçi ortamda her gün milyonlarca üründe ücretsiz bitcoin kazanmalarına olanak tanıyor. Muhtemelen bu ortaklığın en önemli parçası, tüm dünyayı ticaret yoluyla bağlama misyonumuzu desteklemesi. ”

Özellik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilir

Bir Coindesk raporuna göre, yeni program sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satın alınabilecek. Lolli’nin iletişim müdürü Aubrey Strobel’in Çin’deki sakinlerin katılamayacağını ve ürünlerin Çin’den ABD’li kullanıcılara gönderileceğini söylediği ifade ediliyor.

Raporda, Adelman, firmanın 2020’de küresel olarak genişleme planlarını vurguladı ve ortaklığın Çin ile ABD’yi Bitcoin ve ticaret yoluyla birbirine bağlamak için harika bir ilk adım olduğunu vurguladı.

Bugünün erken saatlerinde, en eski Bitcoin alışveriş ödüllü uygulamalarından biri olan Fold’un, ev paylaşımı devi Airbnb’nin bugün desteğini aldığı ifade edilmişti. Yeni özellik sayesinde, Fold kullanıcıları her konaklamada ve platformda rezerve edilen her deneyimde yüzde 3 BTC kazanabiliyor. Uygulama, belirli bir markaya bağlı olarak ABD, Avustralya, Kanada, İrlanda, Meksika ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere seçilen ülkelerde çalışıyor.

Alibaba’ya gelince, Çin’in perakende devi bugüne kadar Bitcoin’le dost değildi. 10 Ekim’de, Alibaba’nın dijital ödeme kolu Alipay, Bitcoin’e bağlı olduğu belirtilen tüm işlemleri yasaklayacağını doğrulayarak Bitcoin’e olan olumsuz tutumunu yinelemişti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap