Alibaba Alışveriş Yapanlara Bedava Bitcoin İddialarını Yalanladı

Alibaba Alışveriş Yapanlara Bedava Bitcoin İddialarını Yalanladı

Paylaş
Alibaba Alışveriş Yapanlara Bedava Bitcoin İddialarını Yalanladı

Kriptokoin – Salı günü Kriptokoin olarak, alışveriş uygulaması Lolli’nin Singles Day için ABD merkezli Alibaba alışverişçilerine bitcoin ödülleri sunduğunu bildirmiştik.

Alibaba Group temsilcileri o zamandan beri Lolli CEO’su Alex Adelman’ın lanse ettiği “ortaklığı” reddetti. Bu reddediş, blok zincir endüstrisinde yaygın bir yanılgıyı da ortaya çıkardı.

İlişki reddedildi

Alibaba.com’un yöneticilerinden biri, “Lolli ile bir bağlı kuruluş pazarlama programını başlatan bir taşeron kiraladı. Bu, Alibaba.com’un  bilgisi olmadan yapıldı. Alibaba.com’un yüklenicisi, Lolli ile çalışan taşeronla olan ilişkiyi sonlandırıyor. Sonuç olarak, Lolli artık Alibaba.com’a trafik getirmeyecek” ifadelerini kullanıyor.

Yönetici “Lolli’nin Alibaba.com ile ortaklık yapma hakkına asla sahip olmadığına ya da Alibaba Group ile bir başkasını ima etme hakkına sahip olmadığını” da sözlerine ekledi.

Adelman buna cevaben, “Birisinin sitesine satış göndermek için bir entegrasyon olmalı” diyor.

Ancak, bu Singles Days kampanyasının tanıtımını şişirmiş olabilir. Zira Adelman’ın ekibi tamamen temelsiz değil. CoinDesk tarafından görülen sözleşmeye bağlı anlaşmaların “Alibaba ile alakalı anahtar kelimeler”in çevrimiçi materyallerde kullanılmasına izin verdiği görülmüş durumda. Girişim, Mayıs 2019’dan bu yana AliExpress müşterileri için bitcoin ödülleri hazırlıyordu.

Lolli’nin iletişim başkanı Aubrey Strobel’e göre, Alibaba.com’un Singles Day kampanyasında 24 saat boyunca Lolli’nin hizmetlerini kendisi denediğini, ardından tanıtımın dikkat çektikten sonra “ortaklığı” etkisizleştirdiğini söyledi.

Markalarla ortaklık

Strobel yaptığı açıklamada, “Alibaba’nın ucunda bir yanlış anlaşılma varmış gibi görünüyor ve bu talihsiz olsa da gelecekte Alibaba.com ile tekrar çalışma ihtimalini dört gözle bekliyoruz. Bu arada, Alibaba Group’un AliExpress’i hala Lolli’de yayında” ifadelerini kullanıyor.

Blockchain şirketleri genellikle dolaylı bir ortaklık sözleşmesi olduğunda veya yalnızca bir proof of concept algoritması üzerinde çalıştıklarında markalarla “ortaklık” kurduğunu iddia ediyor. Öte yandan, her iki tarafın temsilcileriyle yapılan bazı evraklar çoktan sonuçlandırılmış ve şimdiki tartışmalı açıklamadan önce alışverişçilere yapılan ödemeler işleme konulmuş vaziyette.

Bu aynı zamanda, bir e-ticaret ile kripto arasındaki kesişme noktasında bir “ortaklığın” ne anlama geldiğini tanımlamanın zorluğunu da vurgulamakta.

Alibaba sözcüsüne göre, Lolli ekibinin ana tatil kampanyasında amiral gemisi markası tarafından yapılan bir ana tatil kampanyasında mevcut müşteri ilişkisini genişlediğini gören Alibaba Group, üçüncü tarafların aracılık ettiği özel ve “işlemsel” bir anlaşma olarak görülüyordu. Alibaba’nın bakış açısına göre bu resmi bir ortaklık değildi.

Sözcü, işlenen AliExpress ödüllerine rağmen, Lolli ve Alibaba Grubu arasında doğrudan temas olmadığını iddia etti. Sözcü, Alibaba Group’un herhangi bir bitcoin firması ile de çalışmadığını söyledi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap