Algorand projelerine yarım milyar dolarlık fon

Algorand projelerine yarım milyar dolarlık fon

Paylaş
Uzman Coin: Algorand projelerine yarım milyar dolarlık fon

Miami merkezli Borderless Capital girişim sermayesi şirketi dün yaptığı açıklama ile ALGO Fund II’yi duyurdu. Fonun, Algorand blok zinciri üzerinde yeni jenerasyon merkeziyetsiz uygulamaları güçlendiren dijital varlıklara yatırım yapacağı belirtildi. Bu projelerin içinde ise; likidite madenciliği, kredi verme/alma ve getiri hasadı gibi ALGO merkeziyetsiz finans ekosisteminde bulunan sistemler yoluyla sermaye elde edilebilecek NFT projeleri ile çeşitli insiyatifler bulunuyor.

“Daha yeni başlıyor”

Borderless kurucu yönetici ortağı David Garcia konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ekosistemin nasıl genişlediğini görmek bizi gerçekten şaşırtıyor. Ancak bunun sadece bir başlangıç olduğuna ve büyümeye devam etmek için önümüzde çok zaman olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Toplamda 400 milyon dolarlık yatırım

Miami merkezli firma 2019 yılının Haziran ayında ise 200 milyon dolarlık ALGO 1. Fonu’nu başlatmıştı. Aradan geçen yaklaşık 30 ayda ise fon yaklaşık 100 şirkete yatırım yaptı. Bunlar arasında Tinyman, Yieldly.Finance, Reach, Opulous ve Flare Network de yer alıyor. Borderless, şu anda farklı fonlar aracılığıyla Algorand projelerine toplamda 400 milyon dolarlık yatırımları olduğunu da belirtti.

Son dönemdeki ikinci büyük yatırım

Bilindiği üzere kısa süre önce de, Citibank eski yöneticisi olan Matt Zhang, Algorand’ın stratejik ortak olarak alındığı tam 1,5 milyar dolarlık girişim fonu açıklamıştı. Merkeziyetsiz finans projelerindeki verileri aktaran DeFiLlama sitesindeki rakamlara göre Algorand şu anda içinde bulunan 98 milyon dolarlık varlıkla 36. en büyük blok zinciri konumunda… Buradaki 69 milyon dolarlık kilitli varlıkla Yieldly (YLDY), en büyük proje olarak yer alıyor. ALGO’nun şu anki fiyatı ise yaklaşık 1.86 dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap