Alexander Vinnik’in Fransa’ya İadesi Durduruldu!

Alexander Vinnik’in Fransa’ya İadesi Durduruldu!

Paylaş
Alexander Vinnik’in Fransa’ya İadesi Durduruldu!

Yunanistan Yüksek İdare Mahkemesi geçtiğimiz günlerde alınan Alexander Vinnik‘in Fransa’ya gönderilmesi kararını durdurdu.

BTC-e kripto para borsası aracılığıyla 4 milyar doların üzerinde kara para akladığı iddia edilen Alexander Vinnik, 2 sene önce tatil yaptığı Yunanistan’da ABD hükümetinin çağrısı ile tutuklanmıştı. Tutuklanmasına rağmen 2 yıl boyunca davası devam eden ve Rusya, ABD, Fransa gibi ülkeler tarafından istenen Vinnik büyük bir belirsizliğe sebep olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta özellikle Fransa kararından dolayı açlık grevine başlayan Vinnik, Yunanistan Adalet Bakanı tarafından bizzat imzalanan gönderilme kararına rağmen yine Yunanistan’da kalmayı başardı. ABD’li veya Fransız yetkililerin Vinnik’i ele geçirmesini ”ölüm cezası” olarak nitelendiren sanık avukatı, Rusya’nın şu an için ideal yargılama noktası olarak gözüktüğünü ifade etti.

ABD’li yetkililer ise Rusya’nın Vinnik’i adil bir şekilde yargılamayacağını ve Mt. Gox kripto para borsasının çalınan fonlarının da BTC-e üzerinden aklanması gerekçesiyle Vinnik’in kendilerine iade edilmesi gerektiğini vurgulamakta.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap