Alex Krüger: 2020 staking yılı olabilir

Alex Krüger: 2020 staking yılı olabilir

Paylaş
Alex Krüger: 2020 staking yılı olabilir

Proof-of-stake mekanizması, tamamıyla proof-of-work’ün yerini ne zaman alacak veya alabilecek mi? Kripto para uzmanları bu konuyu tartışırken aralarından Alex Krüger, 2020’nin bu konuda önemli bir yıl olabileceğini öngörüyor.

Krüger’e göre, 2020 yılı Ethereum 2.0 ile körüklenen bir staking yılı olabilir. Krüger, Ethereum 2.0 güncellemesi epeyce karmaşık olduğundan piyasanın büyük olasılıkla etkilerini gözardı ettiğini ileri sürüyor. Tezos’u örnek olarak ortaya atan analist, Coinbase’in Tezos için staking’i devreye almasından bu yana XTZ’nin fiyatının ABD Doları’na karşı yüzde 44 ve Bitcoin’e karşı yüzde 73 arttığına dikkat çekti.

Proof-of-stake’e dayalı kripto paraların ödül mekanizması olan staking ile kullanıcılar, en basit ifadeyle kripto paraları satın alıp belirli bir süre tutarak vadeli mevduat hesabına benzer şekilde ek coin’lerle ödüllendiriliyor, dolayısıyla pasif gelir elde ediyorlar. Son dönemde borsalar, kullanıcıların staking üzerinden ödül kazanmalarını basitleştirmeye başladı. Coinbase ve Binance gibi borsalarda staking ödülü veren kripto paraları tutan kullanıcılar, bu ödülleri kripto paralarını bu borsalarda tutmak dışında başka bir uğraş gerektirmeksizin kolayca elde edebiliyorlar.

Öte yandan Krüger, Google arama sonuçları verilerinden hareketle pasif gelir kavramının bir şaka olmadığını, insanların pasif gelire ilgisinin zaman geçtikçe giderek arttığını ifade etti.

Ethereum proof-of-stake’e geçiş aşamasındayken Matic, Harmony ve Elrond gibi güçlü projeler de yakında staking mekanizmasını devreye alacaklar.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap