Airdrop Avcıları Dikkat! Bu Altcoin İçin Yeni Gelişme

Airdrop Avcıları Dikkat! Bu Altcoin İçin Yeni Gelişme

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Airdrop Avcıları Dikkat! Bu Altcoin İçin Yeni Gelişme

Piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum, ortalama süreç fiyatlarında kıymetli bir düşüşe şahit oldu. Buna nazaran yılın en düşük noktasına işaret etti. Süreç fiyatlarındaki bu düşüş, on-chain faaliyetlerdeki azalmayla birebir vakte denk geliyor. Bu değişiklik Ethereum arzının enflasyonist bir kademeye geri döndüğü bir vakitte meydana geliyor. Öteki tarftan azalan süreç fiyatı airdrop beklentisiyle zincirler ortası süreç yapanları da etkiliyor. Buna nazaran daha az süreç fiyatı ödüyorlar.

Ethereum İçin azalan faaliyete bağlı olarak azalan ücretler

Blockchain tahlil firması Santiment, Ethereum ağındaki ortalama süreç fiyatına dikkat çekiyor. Bir evvelki yılın Aralık ayından bu yana görülmeyen bir düzey olan süreç başına 1,15 dolara düştüğünü bildirdi. Ethereum ETH’nin süreç fiyatlarındaki düşüş, ağ faaliyetlerindeki son azalmaya bağlanabiliyor. Bağlam sağlamak için, 21 Eylül’de önde gelen bir kripto para borsası olan Binance Bir atak yaptı. Buna nazaran ağın ortalama süreç fiyatını süreksiz olarak 10 doların üzerine çıkaran süreçler gerçekleştirdi. Bu süreç, çeşitli cüzdanlar ortasında rutin bir varlık konsolidasyon sürecinin bir kesimiydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Airdrop Avcıları Dikkat! Bu Altcoin İçin Yeni Gelişme 1

Bu süreçler yılın başlarında meme coinlerin çılgınlığı ya da NFT süreç hacimlerinin tepeye ulaştığı periyotta gerçekleşmiş olsaydı, ağ fiyatları üzerindeki tesirleri daha az değerli olabilirdi. Fakat, Binance’in hareketleri dikkat çekti. Olayla tıpkı vakte denk gelen öteki değerli ağ faaliyetlerinin olmaması Kelam konusu. Bu nedenle gaz fiyatları üzerinde kayda bedel bir tesir olarak öne çıkıyor. Bu düşüş, Ethereum ETH’nin mevcut piyasa şartlarına verdiği reaksiyonun altını çiziyor. Ayrıyeten ağ faaliyetlerinin azalmasına neden oluyor.

Ethereum için olumlu görünüm

Piyasa gözlemcileri ağ faaliyetlerindeki bu düşüşü Ethereum için potansiyel bir olumlu işaret olarak görüyor. Santiment, azalan ETH fiyatlarının çoklukla artan ağ kullanımıyla uyumlu olduğunu öne sürüyor. Firmaya nazaran, bu eğilim potansiyel olarak ETH fiyatının artmasına neden olacak. Ayrıyeten piyasa kapitalizasyonunda bir toparlanmaya katkıda bulunacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Airdrop Avcıları Dikkat! Bu Altcoin İçin Yeni Gelişme 2

Santiment, “Ethereum ağ fiyatları, süreç başına yalnızca 1,15 dolar ile 2023’ün en düşük düzeyine geriledi. Tarihî olarak, ETH’nin deveranı daha uygun hale geldikçe kullanımın artmaya başladığını görüyoruz. Artan yarar daha sonra piyasa pahası düzeylerinin güzelleşmesine yol açacak.” diyor.

ETH ağı enflasyonist moda geçiyor

Ethereum’un ağ fiyatları yılın en düşük düzeyine ulaşıyor. Öbür taraftan daha az token yakıldığı için dijital varlık enflasyonist bir etaba giriyor. Ultrasoundmoney tarafından bildirildiği üzere, son yedi gün içinde Ethereum arzı 6.371 ETH arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Airdrop Avcıları Dikkat! Bu Altcoin İçin Yeni Gelişme 3

Blockchair’ın baş geliştiricisi Nikita Zhavoronkov, Ethereum’un ağ fiyatlarının diğer yerlere dağıtılması ve başlangıçta amaçlandığı üzere ETH yakmak için kullanılmaması nedeniyle enflasyonist hale geldiğini açıkladı. Token arzını azaltmak için tasarlanan ETH fiyatlarının artık yüklü olarak Ethereum’un Layer 2 tahlillerinde ve Binance Smart Chain (BNB) ve Avalanche C üzere rakip Ethereum Virtual Machine (EVM) ağlarında etkin olduğuna dikkat çekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap