Afrika’nın Yeni Kripto Borsası: Binance Uganda!

Afrika’nın Yeni Kripto Borsası: Binance Uganda!

Paylaş
Afrika’nın Yeni Kripto Borsası: Binance Uganda!

Binance’ın CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao özel bir röportajda, Uganda’da  kripto-fiat alışverişi başlatmak üzere olduğunu söyledi.

Yeni platform olan Binance Uganda, şirketin büyük kripto paralarla birlikte Uganda Şilini’ni destekleyerek fiat-kripto ticaretine ilk adımı olacak ve yakında başlayacak.

Kripto endüstrisinde “CZ” olarak daha iyi bilinen Zhao, “Binance‘ın sadece en gelişmiş pazarları kovalamakla kalmadığını” röportajda  şunları söyledi:

“Kripto’nun daha az gelişmiş ülkelerde çok güçlü bir kullanım alanı olduğunu düşünüyoruz. Daha gelişmiş bir ülkede yapılması gereken daha çok para var, ama dünyanın geri kalanına kripto dağıtmak istiyoruz.”

Binance’ın Afrika pazarına “genel olarak” genişlemekle ilgilendiğini vurgulayan CZ, hükümetin, düzenleyicilerin ve sektörün güçlü desteği sayesinde Uganda girişimiyle ilgili çalışmaların “gerçekten hızlı ilerliyor” olduğunu söyledi:

“Uganda ilginç bir durum, nüfusun sadece yüzde 11’inin banka hesapları var. Bu hem bir meydan okuma hem de bir fırsat. Bu yüzden banka kabulünü zorlamak yerine, kripto para birimini bir para birimi olarak benimsemek daha kolay olabilir. Bu ilginç bir deney – Afrika’nın büyük bir pazarı, bu yüzden oradayız. ”

Bu, “Binance’ın ilk kez fiat’a dokunduğunu” düşünürsek, borcunun müşteriyi ve kara para aklamanın (KYC / AML) düzenleyici sorularını çok yakından bileceğini ve CEO’nun daha fazla ölçeklendirmeden önce uyarılacağını vurguladı.

Binance Uganda bağımsız bir yapıya sahip olacak, ancak mevcut platformla “güçlü ticari şirket” olacak. Sistem perspektifinden, aynı işlemler, güvenlik ve sistemle birlikte, Binance’ın mevcut kod tabanı ayrı ama ama bir yönde aynıdır.

Endüstrinin toplam piyasa değeri artacağına göre volatilitenin nihai olarak sonuçlanacağını düşünüyor ve yeni Uganda girişiminde olduğu gibi daha fazla fiat kanalının açılmasının daha fazla büyümeye yardımcı olabileceğini öne sürülüyor.

“Bir sonraki uptick” e hazırlanmak için Binance, daha fazla hacme izin vermek, şu anda desteklediğinden 100 ya da 1000 kat daha fazla, için sistemlerini geliştiriyor.

 “Ne zaman olacağını bilmiyorum, ama bunun için hazır olmalıyız.” Diyor CZ.

Şirket ayrıca kısa vadede 2 ya da 3 daha fazla lokasyonda faaliyete geçecek ve merkezden dağıtımı için bir prototip üzerinde çalışmaya devam edecek.

Coinmarketcap’a göre, Binance şu anda günlük ticaret hacmindeki en büyük kripto para alışverişlerinden biri ve 78 saatte 789 milyon dolarlık işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap