Afrika’nın İlk Stabil Koin’i Binane Chain Tabanlı Olacak!

Afrika’nın İlk Stabil Koin’i Binane Chain Tabanlı Olacak!

Paylaş
Afrika’nın İlk Stabil Koin’i Binane Chain Tabanlı Olacak!

Afrika’nın ilk stabil kripto para birimi olacak olan ve Nijerya’nın ulusal  para birimi Naira ile destekleneceği belirtilen Africa Stable-Coin (ABCD), Binance’in blockchain ağı Binance Chain tabanlı olacak.

Afrika içerisindeki kripto para sektörü her geçen gün daha da büyüyor ve bu durum stabil kripto paralara da sıçradı. Kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in en çok eleştirilen yanlarından birisinin volatilite olduğunu göz önüne alacak olursak, piyasaya sürülen her bir stabil koin’in kripto paraların itibarını arttırdığını belirtebiliriz.

Özellikle son aylarda Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi isimler tarafından da ziyaret edilen ve Bitcoin tabanlı konferanslar düzenlenen Afrika, regülatörler tarafından baskıya maruz bırakılsa da vatandaşlar tarafından tam bir kripto para cennetine dönüştürülmeye çalışılmakta.

ABCD Collective isimli tröst şirketi tarafından piyasaya sürülecek olan token 1’e 1 oranında Naira’ya endeksli olacak. Binance Chain buna ek olarak USD, GBP, AUD,CAD ve HKD gibi stabil kripto paraları da desteklemekte.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap