Afrika İçerisindeki Jack Dorsey Destekli Kripto Para Start-up’ı İnanılmaz Büyüdü!

Afrika İçerisindeki Jack Dorsey Destekli Kripto Para Start-up’ı İnanılmaz Büyüdü!

Paylaş
Afrika İçerisindeki Jack Dorsey Destekli Kripto Para Start-up’ı İnanılmaz Büyüdü!

Twitter CEO’su Jack Dorsey son dönemde özellikle Afrika içerisindeki kripto para ile ilgili girişimlere hız ve destek verdi. Afrika’ya bizzat gidip burada çeşitli konferanslara ve eğitimlere de öncülük eden Dorsey, yakın zamanda büyük bir başarıya da imza attı.

Bit Sika 1 Milyon Doların Üzerinde Hacme Ulaştı

Dorsey tarafından desteklenen Bit Sika isimli kripto para tabanlı havale firması, piyasaya sürülmesinden yaklaşık dört ay sonra 1 milyon dolarlık bir işlem hacmine ulaştı. Özellikle bankacılık hizmetlerine erişim konusunda dünyanın en düşük yüzdeye sahip ülkelerinden birisi olan Afrika, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi ile kesinlikle bu sorunun üstesinden gelebilir.

Platform yetkilileri tarafından yayınlanan istatistiklere göre, platformdaki her bir işlemin ortalaması 200 dolara tekabül ediyor. Uygulamaya direkt telefon üzerinden erişilebiliyor ve kullanıcılar kripto paraların yanı sıra itibari paralara da erişebiliyorlar. Platform ilk olarak bir bağış platformu olarak hayata geçirilmişti. Afrika’ya ve buradaki insanlara bağış yapmak isteyenlere yönelik başlatılan bu platform, daha sonra potansiyelin fark edilmesi ile beraber havale platformu haline dönüştürüldü.

Afrika özellikle kripto para sektörü konusunda en çok gelecek ve umut vaat eden bölgelerden birisi olarak biliniyor. Bitcoin‘in (BTC) geçtiğimiz günlerde Afrika içerisinde trendler arasına girmesi de, değişimin şimdiden başladığını gösteriyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap